Члени нового складу студентського ректорату розповіли про своє бачення розвитку самоврядування, плани на майбутнє та мотивацію, яка спонукала їх до цього важливого кроку.
Студентська ректорка, студентка 2 курсу спеціальності «Менеджмент» Дарина КІЧКО:
«Я – студентка навчально-наукового інституту бізнесу, економіки та менеджменту. На посаду ректора пішла, щоб масштабувати свій вплив, посилити потужність органів студентського самоврядування СумДУ, а також удосконалити і свої менеджерські навички. Діяла за принципом «Хто, якщо не я». В ОСС накопичилася низка проблем, які потрібно вирішувати, і я впевнена, що зі своєю командою та командами студентських директоратів та деканатів ми зробимо достатньо для покращення життя наших студентів та створимо ще більш потужне ком'юніті для розвитку».
Перший студентський проректор Віктор НОВІК:
«Я закінчив чотири курси бакалавріату, буду йти далі в магістратуру. Вирішив балотуватися, бо зрозумів, що я ще можу допомогти своїм досвідом. Також цікаво позайматися організаторською роботою. Планую діяти в напрямку оптимізації і покращення навчального процесу. Буду дивитися, що відбувається і додавати конструктиву, бо команда молода, багато новачків, і я розумію, що їх треба мотивувати діяти. Зараз більшість студентів суміщають навчання з роботою, таким чином, є брак кадрів для роботи в ОСС. Доводиться навчати новачків, щоб вони набиралися досвіду, допомогти їм показати їхні можливості і те, яке у нас насправді сильне студентське самоврядування».
Голова секретаріату ОСС, студент 4 курсу Асен АЛЕКСАНДРОВ:
«План простий: допомога молодим командам щодо їх діяльності, ведення внутрішньої документації, допомога в реалізації планів, внутрішньоуніверситетській та зовнішній комунікації, і пошук стороннього фінансування глобальних проектів ОСС».
Студентська проректорка зі спортивно-масового напряму Єлизавета ТАРАСЕНКО:
«Навчаюсь на 3 курсі ННМІ. Вирішила балотуватися на посаду студентського проректора по спорту, бо раніше активно брала участь у заходах студентського самоврядування, і хотіла зробити свій внесок в розвиток цього напрямку студентського активу.
Планів цьогоріч багато, починаючи з невеликих заходів по типу турніру з волейболу, закінчуючи міжуніверситетськими аматорськими змаганнями. Хочемо зробити спортивне життя студентів цікавішим та ще більш насиченим».
Студентська проректорка з культурно-масового напряму Поліна КОРОЛЬОВА:
«Три роки тому я стала студенткою Сумського державного університету і майже одразу потрапила в його активне життя. У серпні 2021-го року я стала учасницею вокальної студії, у тому ж році я була частиною ЕлІТної родини «Золотого Інтегралу», і вже в цей момент я стала активістом студентського деканату. Впродовж 2023-2024 навчального року я займала посаду студентського декана факультету ЕлІТ. Це неймовірний досвід для мене, після якого я навіть думала, чи не піти мені на другий рік, але потім я отримала пропозицію стати студентським проректором з культурно-масової роботи. Я одразу погодилася, бо не хочу покидати ОСС.
Мої плани на 2024-2025 навчальний рік можуть здатися легкими. Ось у травні у нас був захід «Вуличник». Також, звичайно, це організація Посвяти у студенти, «Золотого Інтегралу» і StudFestу. І хоча перелік заходів невеликий, але вони дуже масові та потребують багато часу, енергії й сил, щоб влаштувати.
Отже, можу сказати, що для мене найважливіше – збагатити студентське життя, наповнити його яскравими подіями та незабутніми враженнями».
Студентська проректорка з соціальних питань, другокурсниця Валерія КУЧКОВА:
«Насправді вирішила не я, а Дарина Кічко, на одному з освітніх заходах вона сказала, що «хоче відродити студентство» СумДУ і запрошує мене долучитись. Тож частково мене вмотивувала ця її фраза. Я справді досить активна людина і в той момент шукала собі місце та можливість.
Студентство завжди було рушійною силою суспільних перетворень, тож я вважаю, що дуже важливо виховувати цю силу та єдність, особливо зараз в часи онлайн.
У планах – студентський фестиваль, всеукраїнська студентська конференція, «Золотий Інтеграл», звісно, і проект подібний на «Сумиреінвент», тільки для студентів – це з масштабних. Також у плані розробки купа мініпректів та заходів.
Мені б хотілось, щоб ми були більше орієнтовані на події в країні, маючи таку силу, ми просто мусимо щось робити на користь держави, вірю, що будемо, тому я тут».
Студентський проректор з інформаційного напряму, другокурсник факультету ЕлІТ Іван ТКАЧЕНКО:
«Почав шлях ще з першого курсу, я тоді займався дизайном, і мені було цікаво робити креативи для соціальних мереж факультету, робити щось для великої аудиторії. Так і потрапив до команди деканату, потім запропонували піти на ту ж посаду, але в ректораті, і я погодився.
Плани поки невідомі, зараз надаю перевагу особистим досягненням, тому потроху вивчаю тему власного бізнесу».
Студентський проректор з профорієнтаційного напряму, студент 3 курсу навчально-наукового інституту права Гліб БОЛГОВ:
«Я вирішив балотуватися на посаду в студентському самоврядуванні, тому що прагну зробити свій внесок у покращення умов навчання та розвитку наших студентів. Я переконаний, що через активну участь у самоврядуванні можна ефективно впливати на ухвалення рішень та втілення ініціатив. Мені хочеться бути частиною процесу, який допомагає студентам знаходити свій шлях у житті, розвивати свої таланти та будувати успішну кар'єру.
Мої плани включають кілька ключових напрямків:
1) Організація ярмарків вакансій, днів кар'єри та зустрічей з успішними випускниками, які зможуть поділитися своїм досвідом і надихнути студентів на досягнення.
2) Запровадження інформаційних кампаній та заходів, що допоможуть студентам краще орієнтуватися в сучасному ринку праці та знайти свій професійний шлях.
3) Поширення інформації про СумДУ та залучення більшої кількості абітурієнтів.
Моя мета – створити умови, за яких кожен студент зможе максимально реалізувати свій потенціал і бути готовим до викликів сучасного світу».
Студентський проректор з кіберспорту, другокурсник Гліб ШЕВЧЕНКО:
«Вирішив балотуватися, тому що, хто якщо не я?) Є плани та амбіції, сподіваюсь, я допоможу ректорату, а він мені.
Планую підвищити рівень кіберспорту в Сумській області. Також знайти більше своєї аудиторії».
Студентська проректорка по координуванню проєктів, студентка 2 курсу спеціальності «Публічне управління та адміністрування» Аліна ВЄТРОВА:
«Чесно кажучи, запрошення в команду студентського ректорату на посаду координатора проєктів я отримала доволі неочікувано. Але мене дуже цікавить проєктний менеджмент, тому я із задоволенням прийняла цю пропозицію.
На даний момент, ми з командою вже маємо чітку картинку, що хотілося б покращити та додати в ОСС. Головним пунктом наразі виступає впровадження проєктного менеджменту та покращення комунікацій між командами. Звичайно, в планах є реалізація крутих та корисних проєктів, які допоможуть вирішити багато проблем в житті університету».
Фотограф студентського ректорату Олександр СИСОЄНКО:
«Так вийшло, що мені запропонували посаду, а мені якраз було цікаво піти у студректорат і в оцю всю двіжуху.
Різних планів багато, Даринка дуже усвідомлено підходить до цього процесу, в планах покращити комунікацію в ОСС, вдосконалювати структуру органів студентського самоврядування та відкривати нові можливості як для ОСС, так і для інших студентів, та робити студентське життя цікавішим».
Команда взяла на себе відповідальність за організацію студенського життя, вирішення проблем, які виникають у здобувачів вищої освіти, з метою внести в студентське самоврядування нові ідеї та проєкти. Бажаємо новій команді студентських лідерів натхнення та успішного впровадження своїх планів!