Дата публікації:
23 липня 2024
Кількість переглядів:
173
Поділитися:

У Сумському державному університеті відбувся підсумковий форум проєкту «Надання послуг з психосоціальної підтримки в Сумській області», який реалізує команда науковців кафедри психології, політології та соціокультурних технологій університету. 

Мета проєкту – створити в громадах мережу експертів через офлайн-навчання і зміцнити спроможність місцевих психологів та інших фахівців соціальної роботи, освіти, молодіжних працівників у наданні психологічної допомоги. Заходи проєкту спрямовані на три основні цільові групи – молодь, батьки, безробітні, та реалізовуються у 8 територіальних громадах Сумської області, у тому числі – прикордонних.

«Ми реалізуємо дійсно масштабну роботу, – говорить координаторка проєкту, завідувачка кафедри ППСТ Андріана КОСТЕНКО, – ми разом з командою надали більше 8000 послуг, що включають консультації, інформаційні сесії, заходи та супервізії. Ми бачимо, як завдяки нашим зусиллям люди змінюються – стають більш стійкими до викликів сьогодення, вчаться основам самодопомоги, готові брати відповідальність за свій стан і працювати на його покращення». 

Під час фінального форуму відбулася фасилітаційна сесія «Практики психосоціальної підтримки: імплементація на рівні громад», де учасники ділилися своїми напрацюваннями щодо психосоціальної підтримки батьків та опікунів, молоді й вразливих груп населення. 

«Дуже важливою є третє місія університету, – говорить перша проректорка СумДУ Інна ШКОЛЬНИК, – і Сумський державний університет не просто справляється з її виконанням, а на високому професійному рівні здійснює соціальну підтримку розвитку громад та територій. Знаково, що міжнародні організації, такі як МОМ (Міжнародна організація з міграції) та ВНА (Бюро гуманітарної допомоги), за сприяння яких був реалізований проєкт із психосоціальної підтримки в Сумській області, звертаються саме до університетів з пропозиціями співпраці, бо саме у нас є фахові наукові кадри, які комплексно підходять до вирішення поставлених перед ними задач».

На форумі була присутня Джулі МАЙЕР, спеціалістка із супроводу програми ПЗПСП МОМ, яка відзначила чудову роботу організації: «У Сумах завершено другу фазу проєкту, і ми раді бути свідками такої різноманітної програми емоційної підтримки, яку було впроваджено у Сумській області. Ми бачимо, що місцева команда налаштована на надання такої необхідної емоційної підтримки навіть у складних обставинах, і ми готові надалі підтримувати такі ініціативи». — сказала пані МАЙЕР.

Довідково: захід відбувся у межах проєкту «Надання послуг з психосоціальної підтримки в Сумській області», який реалізується ГО «Центр громадських ініціатив «Інтелект Сумщини», за фінансової підтримки Міжнародної організації з міграції (МОМ) та  Бюро гуманітарної допомоги (ВНА).

 

Сумський державний університет,
вул. Харківська, 116, вул. Петропавлівська, 59,
м. Суми, Україна, 40007, 40014

Контакти для екстреного зв'язку
Інша контактна інформація
Доступ до публічної інформації

Сумський державний університет
вул. Петропавлівська, 57,
Кабінет К3-120
e-mail: info@inform.sumdu.edu.ua

Сумський державний університет
вул. Петропавлівська, 59,
Кабінет К3 102
e-mail: info@media.sumdu.edu.ua