22 серпня Комітет фізичного виховання і спорту МОН України провів Всеукраїнську серпневу конференцію, що була присвячена актуальним питанням розвитку фізичної культури і спортивної підготовки серед здобувачів освіти.
До заходу долучилися більше п’яти тисяч освітян, причетних до організації фізичної культури і спорту в закладах освіти.
Конференція тривала вісім годин, і стала, по суті, дорожньою картою дій на 2024-2025 навчальний рік, заради розвитку учнівського і студентського спорту, фізичного виховання, рухової активності і здорового способу життя серед молоді. На конференції виступили більше півсотні спікерів – представники МОН України, керівники закладів освіти, науковці, спортивні менеджери та викладачі фізичного виховання.
Серед відомих спікерів – профільний заступник міністра освіти і науки України Андрій ВІТРЕНКО, який представив концепцію реалізації державної політики з фізичного виховання і спорту в закладах освіти, а також Вадим СТЕЦЕНКО, голова Комітету ФВС МОНУ – разом із колегами презентував досвід впровадження стратегії розвитку фізичної культури та спорту у закладах освіти всіх типів, розповів про перемоги наших спортсменів на міжнародних змаганнях.
Сумський державний університет був активним учасником конференції. Керівництво університету, кафедра фізичного виховання і спорту та спортивний клуб підготували і презентували на форумі спортивні досягнення студентів-спортсменів на всеукраїнських та міжнародних студентських змаганнях, розвиток сучасної спортивної інфраструктури, поділилися досвідом щодо надання послуг з оздоровлення населенню та співпраці зі спортивними школами. Особливий інтерес в учасників конференції викликала інформація про організацію спортивної роботи в СумДУ, яка є стабільно успішною (університет – багаторічний лідер студентських спортивних змагань усіх рівнів), а також до створення в університеті безпечних локацій для занять спортом.
Переглянути відеозапис Конференції можна за посиланням: https://www.youtube.com/live/4-oFBXT4j9U?si=xWJMjXEIlnnC5KZY, а окремо можна зазначити, що серед основних рекомендацій освітянам, червоною стрічкою було виділено необхідність створення освітніх програм у закладах освіти, які стосуються прикладної фізичної підготовки молоді до її готовності у захисті України та спортивно-патріотичного виховання підростаючого покоління, а також участь у спортивних змаганнях Cool Games, Cool Race, Козацький Гарт, Шкільні ігри, Спортивні ігри профтехів і коледжів тощо.