Дата публікації:
14 вересня 2024
Кількість переглядів:
829
Поділитися:

13 вересня в Сумському державному університеті відбулась традиційна щорічна нарада за участі адміністративно-управлінського менеджменту та науково-викладацького персоналу. На цій події учасники відзначають досягнення минулого навчального року та визначають пріоритетні плани на майбутнє.

Безпека, якість, реформи – три основні домінанти в організації освітнього процесу на 2024-2025 навчальний рік, на яких зосередила увагу перша проректорка СумДУ Інна ШКОЛЬНИК. Вона наголосила на максимальному дотриманні безпечних умов для усіх учасників освітнього процесу, у тому числі й під час занять, що проходять в онлайн-форматі. Разом з тим, закликала використовувати можливості укриттів для проведення очних занять, оскільки це важливо для формування навичок комунікації та спільної командної роботи здобувачів. Перша проректорка зазначила, що університет працює над розширенням мережі безпечних освітніх просторів.

«Попри всі складнощі надважливим завданням є забезпечення якості освіти» – наголосила Інна ШКОЛЬНИК. Вона акцентувала увагу на необхідності максимальної практичної спрямованості дисциплін професійного блоку, активній співпраці з роботодавцями. Також з метою подальшого забезпечення високих освітніх стандартів, успішного проходження акредитації освітніх програм, проректорка закликала викладачів активніше впроваджувати нестандартні підходи, орієнтуватися на новітні технології, презентувати українській освітній спільноті унікальні методи, що використовуються в університеті.

Ще один «кит» в організації освітнього процесу – впровадження реформ, наближення українського освітнього простору до європейського, адаптація європейських стандартів до українських реалій. Серед акцентів змін – суб'єктність здобувачів та можливість формування ними індивідуальних освітніх траєкторій, академічна мобільність, визнання результатів неформальної та інформальної освіти.

Лейтмотивом виступу проректора Івана КОЗІЯ стали особливості цьогорічної вступної кампанії за денною формою навчання та основні  фактори, що вплинули на формування контингенту здобувачів вищої освіти. Він відзначив сумлінну і злагоджену роботу приймальної комісії, що позначилась на загальних успішних показниках прийому першокурсників.

Також Іван КОЗІЙ зосередив увагу на основних здобутках та стратегічних партнерствах в напрямку міжнародної діяльності університету, окреслив стан розвитку технологій електронного навчання та IT-забезпечення діяльності СумДУ. Передусім, відбулось оновлення та удосконалення навчальної платформи MIX, яка визначена єдиною для усіх форма навчання і яка забезпечує освітній процес за усіма освітніми компонентами. Саме цій платформі була приділена особлива увага в сенсі модернізації та розширення функціоналу, зокрема, її інтегровано з Особистим кабінетом (АСУ).

Проректор з наукової роботи Анатолій ЧОРНОУС традиційно зосередив увагу на головних показниках наукової діяльності, відзначив позитивні тенденції збільшення обсягу укладання договорів господарчої та грантової тематики, а також обсягу фінансування наукової складової.

Реалізація завдань й визначення стратегії щодо дистанційно-заочної освіти та діяльності відокремлених структурних підрозділів стали темою виступу проректора Олександра БРІЖАТОГО. Він відзначив позитивну динаміку формування контингенту у коледжах СумДУ, що загалом збільшилась в порівнянні з минулим роком на понад 20%. З огляду на те, що відокремлені структурні підрозділи є потужним резервом для подальшого формування контингенту базового закладу, проректор наголосив на необхідності більш активної їх взаємодії та розширенні профорієнтаційної роботи.

У підсумковому виступі наради ректор Василь КАРПУША подякував колективу за злагоджену роботу, що в складних умовах воєнного стану забезпечує здобутки СумДУ і демонструє успішність в усіх напрямках. Зокрема, він відзначив роботу усіх, хто був задіяний в проведенні вступної кампанії, звернув увагу на потужні показники наукової діяльності, на системну роботу з розширення міжнародного партнерства, на утриманні високих позицій університету в авторитетних міжнародних рейтингах, підкреслив, що закладу вдається бути фінансово стабільним.

Ректор окремо висловив вдячність усім співробітникам університету, представникам освітньої спільноти, партнерам, у тому числі й іноземним, за безпосередню участь і допомогу, зокрема фінансову, в ліквідації наслідків руйнувань, яких завдав ворог навчальному корпусу СумДУ. Василь КАРПУША зазначив, що експертиза, яка наразі проводиться, визначить подальшу долю однієї з найстаріших будівель університету. Тож поки не відомо, чи вдасться її хоча б частково відновити.

«Для багатьох із нас СумДУ – не просто місце роботи, це частинка життя, а його майбутнє – одна з важливих цінностей. З такими відданими університету людьми ми здолаємо всі труднощі. Вірю в наш колектив, разом віримо, що попереду в нас – переможний рік, переконані, що університет і надалі буде успішним», – підсумував Василь КАРПУША.

Сумський державний університет,
вул. Харківська, 116,
м. Суми, Україна, 40007

Контакти для екстреного зв'язку
Інша контактна інформація
Доступ до публічної інформації

Сумський державний університет
вул. Харківська, 116,
Корпус Г, кімната 312
Тел. : +38 0542 687835
e-mail: [email protected]

Сумський державний університет
вул. Харківська, 116,
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 0542 687899
e-mail: [email protected]