Вчена рада Сумського державного університету на засіданні 14 листопада розглянула планові питання порядку денного. Серед них – про стан забезпечення якості підготовки фахівців та розвиток наукової діяльності на факультеті електроніки та інформаційних технологій (ЕлІТ). Декан факультету Юрій ВОЛК зосередив увагу на досягненнях, а також на викликах, що потребують пошуку рішень.
За результатами доповіді вчена рада відзначила позитивні тенденції в розвитку факультету. Зокрема, вагомим досягненням є те, що факультет ЕлІТ в особі університету посідає першу сходинку серед закладів вищої освіти України з галузі знань «Фізичні науки» в міжнародному рейтингу Times Higher Education. Окрім того, за підсумками державної атестації закладів вищої освіти в частині впровадження ними наукової (науково-технічної) діяльності СумДУ увійшов до кваліфікаційної групи «А» у напрямку «Математичні та природничі науки», що стало результатом у тому числі значного внеску факультету ЕлІТ.
Факультет посідає 2-е місце серед підрозділів університету за кількістю осіб, які мають п'ять і більше публікацій, індексованих наукометричними базами даних Scopus та/або WoS. Науковий журнал факультету «Журнал нано- та електронної фізики» входить до бази даних Scopus, що підкреслює його значущість у науковому світі.
ЕлІТ є засновником потужної Міжнародної наукової конференції «Наноматеріали: застосування та властивості», що проходить під егідою Institute of Electrical and Electronics Engineers (США) і щороку збирає кілька сотень найавторитетніших представників наукової еліти світу.
З огляду на важливість нових технологій, таких як штучний інтелект і кібербезпека, голова вченої ради Анатолій ВАСИЛЬЄВ підкреслив, що подальша успішність університету буде суттєво залежати від рівня розвитку факультету ЕлІТ. Він відзначив об’єктивне оцінювання ситуації деканом факультету та націленість на досягнення результату.
Оскільки в роботі факультету є низка питань, що потребують додаткового вивчення та вирішення, тож з метою підвищення якості освітньої та наукової діяльності вчена рада прийняла відповідні рішення. Серед заходів – започаткування нових освітньо-професійних програм, зокрема, сертифікатної програми «Штучний інтелект» освітнього ступеня «бакалавр» за спеціальністю 122 Комп’ютерні науки.
Про стан медичного забезпечення співробітників та осіб, що навчаються, та заходи щодо підвищення ефективності діяльності Університетської клініки інформувала її керівниця Ірина МОЇСЕЄНКО.
За результатами розгляду питання вчена рада визнала позитивною реалізацію завдань, визначених стратегією розвитку університету у сфері медичного забезпечення здобувачів освіти та співробітників.
Зазначалось, що Університетська клініка СумДУ – це сучасний лікувально-діагностичний центр з великим спектром медично-профілактичних послуг, що забезпечує точну діагностику, якісне і комплексне лікування, комфортні умови перебування і безпеку пацієнтів. Є можливість лікування в умовах денного стаціонару. Клініка забезпечує проведення медичних та профілактичних оглядів, до послуг пацієнтів – реабілітаційний підрозділ, кабінети для фізичної терапії, масажу, лікувально-фізичної культури, а також центр спортивної медицини.
Значні інвестиції були здійснені в оновлення матеріально-технічної бази клініки. Останні придбання включають сучасні біохімічні та імуноферментні аналізатори, а також новий дентальний рентгенапарат, що дозволяє надавати якісні стоматологічні послуги.
Ректор СумДУ Василь КАРПУША відзначив важливість медичного забезпечення як складової корпоративного добробуту і висловив подяку за висококваліфіковану роботу Університетської клініки. Учасники обговорили заходи щодо підвищення ефективності її діяльності, які були ухвалені рішенням вченої ради.
Також вчена рада прийняла низку кадрових питань, присвоєння вчених звань, зокрема, почесного звання «Заслужений професор Сумського державного університету» доктору юридичних наук, професору Анатолію Кулішу, затвердила низку документів загальноуніверситетської нормативної бази.