За тисячу днів повномасштабного вторгнення Україна пережила неймовірні трагедії та втрати. У цю сумну дату, 19 листопада, в Сумському державному університеті вшанували захисників і захисниць, які загинули за волю народу і територіальну цілісність держави. Пам’ятні заходи відбулися в усіх кампусах університету за підтримки профспілкової організації СумДУ та відділу позанавчальної роботи.
Студенти, викладачі, співробітники поклали квіти до Пам’ятного знака загиблому студенту-воїну та до Меморіалу «Алея Слави», присвяченої полеглим воїнам 155 батальйону та ТРО «Баси».
У кампусі в центрі міста відбувся меморіальний захід біля оновленої стіни пам’яті «Зупинись… Згадай». У проєкті представлені історії про загиблих героїв, які навчалися в СумДУ.
Подія зібрала представників ректорату, студентську молодь, співробітників та членів родин загиблих захисників.
«Перш за все, я хочу подякувати нашим захисникам, які боронять нашу країну, і тим, хто, на жаль, уже не з нами, хто віддав за нас своє життя. Для мене, як для дружини військовослужбовця, і, я думаю, для всіх родин і військових, і цивільних, дуже важливо зберігати пам'ять про них, створювати меморіали пам'яті, Алеї Слави, зупинятися і вшановувати їх пам'ять всеукраїнською хвилиною мовчання, пам'ятати про них. Тому що дуже важливо, щоб суспільство пам'ятало, завдяки кому ми проживаємо своє життя і якою ціною ми отримуємо нашу незалежність», – наголосила Катерина ЗАХАРУК, дружина загиблого захисника України Івана ЗАХАРУКА одного з героїв експозиції, який навчався в навчально-науковому інституті права СумДУ.
Голова вченої ради університету Анатолій ВАСИЛЬЄВ підкреслив внесок СумДУ у спільну боротьбу за незалежність України: «Тисячі днів, тисячі ночей Україна бореться. За свою незалежність... Свій внесок у нашу загальну перемогу вносить і наш університет: і підготовкою кадрів, і волонтерством, і науково-технічним потенціалом. Ми боремося за своє право вирішувати свій шлях розвитку, за своє право жити в демократичному суспільстві».
Студенти СумДУ завжди були на передовій громадського життя. З початком бойових дій на сході країни наші випускники та студенти долучилися до боротьби за територіальну цілісність держави. З початком повномасштабного вторгнення колектив університету ще більше об’єднався заради майбутньої перемоги.
1000 днів повномасштабної війни – це нагадування про нашу силу, про нескореність і віру в перемогу. Боротьба продовжується, а, отже, кожен з нас має робити свій внесок, аби наблизити довгоочікувану перемогу і мир.
«Ми завжди маємо пам'ятати імена наших захисників, вшановувати їх пам’ять, а також донатити, допомагати армії, розповідати іноземним друзям про те, що відбувається в Україні, аби разом робити все для перемоги, для того, аби прапорців на Алеях Слави не ставало більше», – зазначила студентська ректорка Дарина КІЧКО.