Дата публікації:
03 липня 2025
Кількість переглядів:
93
Поділитися:

Сумський державний університет спільно з Міжнародною асоціацією технологічного розвитку та інновацій і Політехнічним університетом м. Порто організував та успішно провів 8-му міжнародну конференцію «Конструювання, моделювання, виробництво: обмін інноваціями» (DSMIE-2025).

Участь у цьому авторитетному науковому форумі стала важливою подією для наукової спільноти СумДУ, адже дозволила презентувати низку прикладних розробок у сфері машинобудування, матеріалознавства та екологічно орієнтованих технологій.

Особливу роль в організації заходу відіграв співзасновник і голова конференції – завідувач кафедри технології машинобудування, верстатів та інструментів СумДУ, заступник декана факультету ТеСЕТ із міжнародного співробітництва, д.т.н., професор Віталій ІВАНОВ. Завдяки його багаторічному досвіду, науковим здобуткам та широким міжнародним зв’язкам конференція відзначилася високим рівнем організації, масштабною участю іноземних партнерів і змістовною програмою. Під керівництвом професора Віталія ІВАНОВА сформовано потужну платформу для міждисциплінарної співпраці, обговорення інноваційних підходів у конструюванні, моделюванні та виробництві серед науковців і промисловців. Його ініціатива і професійна діяльність зміцнюють міжнародний імідж Сумського державного університету як потужного центру наукових інновацій та надійного партнерства.

Наукові доробки команди кафедри ТМВІ були доповнені виступами к.т.н., доцента Артема ЄВТУХОВА, який представив запатентовані розробки щодо виготовлення складнопрофільних деталей машинобудування, та к.т.н., старшої викладачки Юлії ДЕНИСЕНКО, яка представила підходи до удосконалення процесів конструкторсько-технологічної підготовки виготовлення пресформ для складнопрофільних деталей із пластмас.

Завідувач кафедри хімічної інженерії, д.т.н., доцент Руслан ОСТРОГА виступив із результатами досліджень у сфері гранулювання складнозмішаних добрив. Представлені ним напрацювання, отримані в рамках реалізації проєкту EURIZON, що фінансується Європейським Союзом (Horizon 2020, Grant Agreement No. 871072), стали не лише предметом наукової дискусії, а й фундаментом для стартап-ініціативи TerraVita Recovery, спрямованої на відновлення деградованих ґрунтів у зонах техногенного й воєнного навантаження. Учасники конференції високо оцінили інноваційність запропонованого підходу до створення функціоналізованих добрив із потенціалом екологічної ремедіації.

Міждисциплінарне дослідження к.т.н. Христини БЕРЛАДІР, доцентки кафедри прикладного матеріалознавства і технології конструкційних матеріалів, та науковців ННМІ СумДУ, були присвячені біоматеріалам нового покоління – зокрема, дослідженню антибактеріальних властивостей біорозкладних 3D-друкованих полімерів із вмістом наночастинок срібла, що мають перспективи для тканинної інженерії.

Окрім виступів із науковими доповідями, представники СумДУ також долучилися до модерування секцій, підтримуючи високий рівень дискусій і забезпечуючи міждисциплінарний обмін досвідом.

Сумський державний університет висловлює щиру вдячність співголові конференції, проф. Франциско СІЛВА з Політехнічного університету м. Порто та Президії Міжнародної асоціації технологічного розвитку та інновацій за спільну організацію наукової конференції в Португалії.

DSMIE-2025 вкотре підтвердила статус СумДУ як університету, відкритого до інновацій та міжнародної наукової співпраці.

Сумський державний університет,
вул. Харківська, 116, вул. Петропавлівська, 59,
м. Суми, Україна, 40007, 40014

Контакти для екстреного зв'язку
Інша контактна інформація
Доступ до публічної інформації

Сумський державний університет
вул. Петропавлівська, 57,
Кабінет К3-120
e-mail: info@inform.sumdu.edu.ua

Сумський державний університет
вул. Петропавлівська, 59,
Кабінет К3 102
e-mail: info@media.sumdu.edu.ua