Дата публікації:
04 липня 2025
Кількість переглядів:
131
Поділитися:

Вступна кампанія – це час хвилювання не лише для абітурієнтів, а й для їхніх батьків. Пережити цей період легше, коли поруч – підтримка. Саме з такою метою у Сумському державному університеті провели тренінг «Батьки & діти: готуємось до вступу разом».

Під час зустрічі обговорили, зокрема:

  • як батьки можуть підтримати дитину під час вступу;
  • як абітурієнту підвищити свої шанси на вступ;
  • як разом обрати університет і майбутню професію;
  • як правильно реагувати на результати НМТ;
  • що робити, якщо тест не складено.

Поради щодо психологічної підтримки давала практична психологиня психологічної служби СумДУ, викладач-стажист кафедри психології, політології і соціокультурних технологій Дар’я ДАНІЛОВА. Вона пояснила, що вступники часто згадують тривогу після складання НМТ, страх розчарувати батьків, сумніви щодо майбутнього.

«Найбільше їм допомагали прості речі: присутність батьків чи інших дорослих, прийняття й підтримка без умов. Шкідливими є фрази на кшталт: “Це найважливіше в твоєму житті”, “Маєш вступити туди, куди ми вирішили”. Натомість допомагають слова: “Я пишаюсь тобою, незалежно від результату”, “Це твій вибір – я його поважаю”, “Давай разом подумаємо над варіантами”», – зазначила Дар’я ДАНІЛОВА.

Про те, як правильно розрахувати конкурсний бал і об'єктивно оцінити свої шанси на вступ, розповів керівник Центру доуніверситетської освіти та профорієнтаційної роботи Юрій МЕРЗЛЯКОВ. Він рекомендував скористатися калькулятором конкурсного балу на сайті Центру: https://abiturient.sumdu.edu.ua.

Що робити, якщо не склав НМТ? Є два варіанти:

  1. Рік паузи. За цей час можна проаналізувати помилки, пройти підготовчі курси, зосередитись на НМТ й наступного року спробувати знову з новими силами.
  2. Вступ до фахового коледжу. Це альтернатива, яка не потребує НМТ. Детальніше про умови вступу розповіла директорка Машинобудівного фахового коледжу СумДУ Еліна ВАЛЮХ.

Проректор СумДУ Іван КОЗІЙ у вітальному слові підкреслив важливість прийняття спільного, зваженого рішення щодо майбутньої професії – не під тиском, а на основі інтересів і здібностей дитини.

Він також повідомив, що днями МОН оновило умови вступу: зокрема, змінено регіональний коефіцієнт. А ще – збільшено обсяг грантового фінансування для навчання у закладах вищої освіти у прифронтових регіонах, таких як Суми.

«Попри складну ситуацію, університет продовжує працювати стабільно та забезпечує якісну освіту для своїх студентів», – підсумував Іван КОЗІЙ.

Сумський державний університет,
вул. Харківська, 116, вул. Петропавлівська, 59,
м. Суми, Україна, 40007, 40014

Контакти для екстреного зв'язку
Інша контактна інформація
Доступ до публічної інформації

Сумський державний університет
вул. Петропавлівська, 57,
Кабінет К3-120
e-mail: info@inform.sumdu.edu.ua

Сумський державний університет
вул. Петропавлівська, 59,
Кабінет К3 102
e-mail: info@media.sumdu.edu.ua