Вступна кампанія – це час хвилювання не лише для абітурієнтів, а й для їхніх батьків. Пережити цей період легше, коли поруч – підтримка. Саме з такою метою у Сумському державному університеті провели тренінг «Батьки & діти: готуємось до вступу разом».
Під час зустрічі обговорили, зокрема:
- як батьки можуть підтримати дитину під час вступу;
- як абітурієнту підвищити свої шанси на вступ;
- як разом обрати університет і майбутню професію;
- як правильно реагувати на результати НМТ;
- що робити, якщо тест не складено.
Поради щодо психологічної підтримки давала практична психологиня психологічної служби СумДУ, викладач-стажист кафедри психології, політології і соціокультурних технологій Дар’я ДАНІЛОВА. Вона пояснила, що вступники часто згадують тривогу після складання НМТ, страх розчарувати батьків, сумніви щодо майбутнього.
«Найбільше їм допомагали прості речі: присутність батьків чи інших дорослих, прийняття й підтримка без умов. Шкідливими є фрази на кшталт: “Це найважливіше в твоєму житті”, “Маєш вступити туди, куди ми вирішили”. Натомість допомагають слова: “Я пишаюсь тобою, незалежно від результату”, “Це твій вибір – я його поважаю”, “Давай разом подумаємо над варіантами”», – зазначила Дар’я ДАНІЛОВА.
Про те, як правильно розрахувати конкурсний бал і об'єктивно оцінити свої шанси на вступ, розповів керівник Центру доуніверситетської освіти та профорієнтаційної роботи Юрій МЕРЗЛЯКОВ. Він рекомендував скористатися калькулятором конкурсного балу на сайті Центру: https://abiturient.sumdu.edu.ua.
Що робити, якщо не склав НМТ? Є два варіанти:
- Рік паузи. За цей час можна проаналізувати помилки, пройти підготовчі курси, зосередитись на НМТ й наступного року спробувати знову з новими силами.
- Вступ до фахового коледжу. Це альтернатива, яка не потребує НМТ. Детальніше про умови вступу розповіла директорка Машинобудівного фахового коледжу СумДУ Еліна ВАЛЮХ.
Проректор СумДУ Іван КОЗІЙ у вітальному слові підкреслив важливість прийняття спільного, зваженого рішення щодо майбутньої професії – не під тиском, а на основі інтересів і здібностей дитини.
Він також повідомив, що днями МОН оновило умови вступу: зокрема, змінено регіональний коефіцієнт. А ще – збільшено обсяг грантового фінансування для навчання у закладах вищої освіти у прифронтових регіонах, таких як Суми.
«Попри складну ситуацію, університет продовжує працювати стабільно та забезпечує якісну освіту для своїх студентів», – підсумував Іван КОЗІЙ.