Науковець Владислав СІКОРА став учасником Міжнародної конференції з відновлення України – Ukraine Recovery Conference (URC2025), яка відбулася у Римі (Італія), де зробив вагомий внесок в промоцію та підвищення іміджу Сумського державного університету та Університету Фоджі (Італія), де зараз проводить наукові дослідження.
Захід відбувся на надзвичайно високому рівні, об’єднавши лідерів держав, представників урядів, міжнародних організацій, фінансових інституцій, бізнесу, наукової спільноти та громадянського суспільства. Участь у конференції взяли понад 5000 осіб. У межах URC2025 було проведено близько 100 панельних дискусій і підписано сотні меморандумів та угод. У відкритті конференції взяли участь президент України Володимир ЗЕЛЕНСЬКИЙ, а також провідні світові лідери, зокрема прем'єр-міністр Італії Джорджа МЕЛОНІ, президентка Єврокомісії Урсула фон дер ЛЯЄН та інші світові високопосадовці, які висловили стійку позицію підтримки України.
Владислав СІКОРА мав честь взяти участь у панельній дискусії «Наука, дослідження та інновації для відбудови України» на високому політичному та науковому рівні за участю високопосадовців та представників провідних європейських наукових і урядових установ, а саме: Анною Марією БЕРНІНІ, Міністром університетів та досліджень Італії; Оксеном ЛІСОВИМ, Міністром освіти і науки України; Євгеном КУДРЯВЦЕМ, Першим заступником міністра освіти і науки України; Катериною ЗАХАРЄВОЮ, Комісаром ЄС з питань стартапів, досліджень та інновацій; Рольфом-Дітером ЮНГКОМ, державним секретарем Федерального міністерства досліджень, технологій та космосу Німеччини; Анджеєм ШЕПТИЦЬКИМ, заступником державного секретаря Міністерства науки і вищої освіти Польщі; Лідією Артур БРІТО, помічницею генерального директора з природничих наук ЮНЕСКО; та Іваном ФЕДОРОВИМ, головою Запорізької обласної державної адміністрації України. Модераторкою панелі виступила Фабіола ДЖАНОТТІ, генеральна директорка CERN (Conseil Européen pour la Recherche Nucléaire).
Учасники панелі обговорили виклики для української наукової спільноти та перспективи відновлення наукової екосистеми України, а також важливість розвитку міжнародної співпраці у сфері інновацій. Підсумком обговорення стало офіційне схвалення Римської декларації намірів щодо науки, досліджень та інновацій в Україні. Участь Владислава СІКОРИ у даному заході стала можливою завдяки підтримці команди Міністерства освіти і науки України та програми MSCA4Ukraine, яка фінансується Європейською комісією.
Сумський державний університет пишається участю своїх молодих науковців у міжнародних заходах найвищого рівня та продовжує працювати задля інтеграції української науки у світовий науково-освітній простір.