Дата публікації:
27 вересня 2013
Кількість переглядів:
993
Поділитися:

26 вересня у рамках Тижня відкритих дверей ініціативи «Університет, дружній до сім’ї» у Сумському державному університеті відбулася науково-практична конференція зі втілення дружніх до сім’ї підходів у вищих навчальних закладах. Учасники заходу, серед яких – радник Прем’єр-міністра України з гендерних питань та представники ВНЗ багатьох регіонів держави, обговорили механізми популяризації в академічному середовищі практики доброзичливих для сім’ї умов на прикладі СумДУ. Конференція відбулася за підтримки Європейського Союзу, Фонду ім. Ф. Еберта та USAID.

«Активна позиція СумДУ у підтримці сім’ї – візитівка нашого навчального закладу, яка відповідає соціально орієнтованій політиці університету та європейським тенденціям у цілому. У нас – міцний фундамент, щоб дати змогу молодим матерям збалансувати навчання з вихованням дитини», – акцентував проректор з наукової роботи СумДУ Анатолій Чорноус.

«Упродовж трьох років (із 2010 року) у рамках грантового проекту Європейського Союзу «Рівні можливості для здобуття професії молодими матерями-студентками у вищих навчальних закладах» у виші успішно реалізується ініціатива СумДУ «Університету – заклад, дружній до сім’ї» та діє Центр підтримки сім’ї та молоді СумДУ. У ньому студентські сім’ї та співробітники університету отримують фахову безкоштовну консультативну та організаційну підтримку. Зокрема, у дитячій кімнаті "Студентський лелека" надаються послуги по догляду за дітьми у той час, коли їхні батьки відвідують заняття, складають іспити тощо. На сьогодні майже 40 ВНЗ України підтримують ініціативу», – розповіла детальніше про досвід та результати керівник центру Ніна Світайло.

Радник Прем’єр-міністра України з гендерних питань Лариса Кобелянська під час прямого включення зазначила, що реалізація унікальної ініціативи «СумДУ – заклад, дружній до сім’ї» –  це значний крок не лише у напрямі популяризації гендерних знань, а й у практичному втіленні принципів гендерної рівності та забезпеченні сприятливих можливостей для самореалізації молодих мам-студенток.

«Ініціатива СумДУ «Університет, дружній до сім’ї»» – це соціально значимий проект, який надихає. Досвід команди, який ми хочемо перейняти, новаторські підходи – це фундамент для створення у майбутньому широкої мережі центрів підтримки сімей та формування гендерно-чутливого простору по всій Україні», – поділася своїми враженнями учасниця конференції, координатор проектів гендерного центру Харківського національного університету міського господарства Галина Фесенко.

У ході конференції члени команди проекту «Університет, дружній до сім’ї» провели майстер-клас «Можливості для гнучкості: дистанційні форми навчання/роботи сімейних студентів/співробітників», бліц-екскурс «Гендерно-чутлива політика у ВНЗ та на робочих місцях: досвід Німеччини та інші міжнародні практики» та презентацію «Паритетний розподіл сімейних обов’язків: як і кого цьому вчити».

Про можливості співпраці адміністрації та громадських об’єднань у створенні сприятливих умов для збалансування професійних і сімейних обов’язків доповіла голова профкому СумДУ Валентина Боровик.

Відділ інформаційно-рекламної діяльності

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Контакти для екстреного зв'язку
Інша контактна інформація
Доступ до публічної інформації

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 312
Тел. : +38 0542 687835
e-mail: [email protected]

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 0542 687899
e-mail: [email protected]