22 жовтня активісти Сумського державного університету у ході екскурсійної поїздки побували в місті Путивль та Спадщанському лісі.
Студенти відвідали історичні пам’ятки міста: Спасо-Преображенський собор, в якому колись був жіночий монастир. Сюди цар Петро І відправив у заслання організаторку Стрілецького бунту – свою сестру, царівну Софію. Щоб вона не знала спокою ні вдень, ні вночі, цар наказав встановити в келії особливий швейцарський годинник, що відбивав кожну хвилину і щомиті нагадував їй про провину.
Студенти відвідали вал, де колись плакала і тужила за князем Ігорем його вірна дружина Ярославна. Побували також у Молчанському жіночому монастирі, познайомилися з видатними пам’ятками архітектури, життям і побутом черниць і послушниць. Далі шлях екскурсантів проліг місцями партизанської слави. Студенти поклали квіти до пам’ятника Герою Радянського Союзу Сидору Ковпаку на Нікольській горі. Молодь дізналася про те, як на Путивльщині створювалися партизанські загони, як організовували зв’язок загонів з міським підпіллям, як місцеве населення допомагало партизанам. Студентам розповіли про юних партизан Таню Бикову, Михайла Семенистого, Радика Руднєва та багатьох інших, які загинули в боях з фашистами за свободу Батьківщини.
З розповіді екскурсовода студенти дізналися багато цікавого про бої у Спадщанському лісі, рейди партизан у Брянські ліси, до Білорусі, а потім аж до Карпат. Побували вони і в землянках, в яких партизани жили навіть разом із родинами. Екскурсія завершилася в музеї бойової техніки під відкритим небом.
Відділ позанавчальної роботи,
відділ інформаційно-рекламної діяльності