Дата публікації:
11 листопада 2013
Кількість переглядів:
1280
Поділитися:

Цьогорічний конкурс-огляд художньої самодіяльності серед першокурсників «Золотий інтеграл – 2013», що пройшов 6 та 7 листопада в Сумському державному університеті, запам’ятався феєрверком емоцій учасників і вболівальників. Гран-прі та Кубок переможця здобув факультет іноземної філології та соціальних комунікацій. Перше місце завоював факультет технічних систем та енергоефективних технологій.

Факультет економіки та менеджменту представив глядачам власний маніфест, кожна глава якого – нова сценічна постановка. Свято талантів розпочалося з музичного попурі від студентського інструментального тріо. Протестом проти буденщини став енергійний, дещо нахабний танець. Стіну непорозуміння між батьками та дітьми вдалося пробити під час номеру-пантоміми. Порцією жартів на військову тематику від ФЕМівців стала гумористична мініатюра «В армії». Емоційний бальний танець розповів про кохання, а пісня «Humanity» від дівочого квартету висвітлила глобальні проблеми людства.

Медичний інститут звернув увагу на людей другого плану і переконав, що неважливих професій не існує. Реп від майбутніх лікарів навчив молодь цінувати будь-яку працю, а також відповідально обирати життєвий шлях, вірити у свою мрію та впевнено йти до мети. Позитиву додала пісня «Сонце в моїх долонях», а єгипетський танець переніс глядачів до розкішного палацу Клеопатри. Історію двох закоханих студенти-медики представили в оригінальному жанрі анімації. Елегантна румба під музичний супровід Святослава Вакарчука запам’яталася витонченістю рухів танцювальної пари. Фарбою гумору від Медінституту став СТЕМ про сімейне життя  родини невизнаних акторів.

Тему табу, обмежень і суспільних рамок торкнулися студенти факультету іноземної філології та соціальних комунікацій. Вони згадали першу з порушених людством заборон, що трапилася в Едемському саду, а також середньовічне табу на відьом. У пісні «Sweetdreams» студентки в ролі чаклунок довели, що посмішки – це справжні жіночі чари. Про сумніви та пошуки власного «я» йшлося у драматичній пантомімі під саундтрек «Roxane» з відомого мюзиклу. Змусив співпереживати монолог радянського письменника, закатованого у в’язниці як ворога народу. Нотку паризького шарму додала ча-ча-ча по-французьки. Темперамент єврейської нації виявився у танці «Хава нагіла». Особливий інтерес глядачів викликала мініатюра-фантазія на тему «Один день із життя ректора СумДУ». Протестом проти заборони в СРСР неформальних течій став танець стиляг.

Факультету електроніки та інформаційних технологій вдалося продемонструвати водночас і драйв, і чуттєвість. Зачарували ніжні, майже невагомі па та складні підтримки танцювального дуету, захопила енергія рухів спільного танцю. Про боротьбу добра і зла йшлося у вокально-хореографічній постановці «Isurrender». Актуальна для молоді тема освідчення в коханні стала предметом гумору у СТЕМі про нав’язливу сусідку. Разом із ЕлІТівцями публіка здійснила подорож до країни вранішнього сонця, а також відчула вир емоцій під час рок-композиції.

Творча група юридичного факультету цього року вирішила боротися з власними страхами, адже страх, на думку молоді, не дозволяє бути собою, стає на заваді самореалізації. Опитування «Чого бояться студенти СумДУ?» виявило, що більшість з острахом говорить про нескладену сесію. Українського колориту святу додали душевна лемківська акапельна композиція «Верше мій, верше» та фольклорні мелодії «Веснянка» від дівочого ансамблю у вишиванках. Тендітний контемп був гідний престижних танцювальних телешоу країни. Нікого не залишило байдужим емоційне художнє читання поезії Роберта Рождественського «Будь, пожалуйста, послабее». Запалили публіку студентська гумореска а-ля Павло Глазовий та енергійний танець у стилі американських 60-х.

Про те, що наснилося студентам факультету технічних систем та енергоефективних технологій, глядачі дізналися з наступного виступу.  Так, майбутніх інженерів уві сні цигани закружляли в запальному танці, романтичний дует із піснею «Больше, чем дружба» змусив згадати найпотаємніші почуття, а фольклор «Чом ти не прийшов» переніс в атмосферу українського вечору. Про те, хто у родині головний, вирішували під час СТЕМу про тещу. На роздуми про життя налаштували поетичні рядки під гітарний акомпанемент та гітарні мелодії із бітбоксом та вокалом. Лейтмотив виступу ТеСЕТ утвердився під час фінальної пісні у піжамах і з  подушками.

««Золотий інтеграл», що з року в рік проводиться в університеті, має на меті подружити першокурсників між собою та зі студентами старших курсів. Переконана, у творчій родині СумДУ нові таланти розкриються на повну потужність», – зазначила художній керівник культурно-мистецького центру СумДУ Ольга Бондаренко.

У рамках свята творчості у фойє біля актової зали розгорнуто фотовиставку «Легенди «Золотого інтегралу»».

Відділ інформаційно-рекламної діяльності

Сумський державний університет,
вул. Харківська, 116, вул. Петропавлівська, 59,
м. Суми, Україна, 40007, 40014

Контакти для екстреного зв'язку
Інша контактна інформація
Доступ до публічної інформації

Сумський державний університет
вул. Петропавлівська, 57,
Кабінет К3-120
e-mail: info@inform.sumdu.edu.ua

Сумський державний університет
вул. Петропавлівська, 59,
Кабінет К3 102
e-mail: info@media.sumdu.edu.ua