15-16 листопада в Сумському державному університеті відбулася ІХ міжнародна науково-методична конференція «Електронні засоби та дистанційні технологіїдля навчання протягом життя». До роботи конференції, у тому числі в онлайн-режимі, долучилося близько 80 представників вищих навчальних закладів з Севастополя (АР Крим), Сум, Києва, Харкова, Полтави, Одеси, Запоріжжя, Алчевська, Житомира, Дніпропетровська, Луганська, Львова, а також Гродненського державного університету імені Янки Купали (Білорусь).
«Реагуючи на виклики сучасності, Сумський державний університет швидкими темпами впроваджує онлайн-навчання. Робота в цьому напрямі розпочалася щонайменше 15 років тому. Зусиллями фахівців університету розроблено власну потужну програмну платформу для забезпечення e-learning. Нині база електронних навчальних матеріалів нараховує сотні дистанційних курсів, тисячі тестових завдань, віртуальних тренажерів, лабораторних робіт тощо», – зазначив проректор з науково-педагогiчної роботи, міжнародної діяльності та технічного забезпечення Володимир Любчак. За його словами, поряд із упровадженням в СумДУ технічних розробок приймається відповідна нормативна база, розробляються методичні вказівки.
«Зараз за дистанційною формою в закладі навчаються близько 1200 студентів за дев’ятьма напрямами підготовки. СумДУ випустив фахівців економічних, IT, юридичних, технічних спеціальностей», – акцентував директор організаційно-методичного центру технологій електронного навчання Юрій Зубань.
«Вважаю, що Сумський державний університет – лідер в Україні у питанні розвитку дистанційної освіти. На ваш ВНЗ можна рівнятися. Переконаний, напрацювання СумДУ у цій сфері для нас дуже корисні, ми використовуватимемо здобутий досвід на практиці у своєму навчальному закладі», – наголосив заступник директора міжгалузевого центру післядипломної освіти Донбаського державного технічного університету Вадим Зотов.
У рамках конференції було підбито підсумки програм підвищення кваліфікації «З електронних засобів та дистанційних технологій навчання» та «З інноваційної педагогічної діяльності», які тривали з 1 жовтня. Свідоцтва державного зразка отримали 73 науково-педагогічних працівники СумДУ та інших ВНЗ України. Як повідомила в.о. декана факультету підвищення кваліфікації та післядипломної освітиВікторія Божкова, загалом у 2013 році на базі СумДУ кваліфікацію підвищили викладачіз дев’яти вищих навчальних закладів України.
Відділ інформаційно-рекламної діяльності