6 грудня в Сумському державному університеті 23 старшокласники шкіл Сумщини представили власні бізнес-ідеї на фінальному етапі щорічного конкурсу «Якби я був підприємцем». Конкурс проходить за ініціативи кафедри економіки та бізнес-адміністрування СумДУ.
Під час презентацій школярі доводили актуальність власних бізнес-ідей, обґрунтовували шляхи їх реалізації. За правилами, проекти могли бути розроблені на прикладі будь-якої продукції, роботи, послуги і стосуватися селища, міста, регіону, держави та світу в цілому.
Як зазначила кандидат економічних наук, старший викладач кафедри економіки та бізнес-адміністрування СумДУ Ірина Бурлакова, цьогорічні проекти старшокласників орієнтовані не лише на отримання прибутку. Учасники виявили соціальну та екологічну відповідальність, представили бізнес-ідеї, що можуть бути корисними громаді та навколишньому середовищу, зокрема енергозбереження, розвиток на Сумщині зеленого туризму.
За її словами, завдяки участі в конкурсі школярі мають можливість проявити підприємницькі здібності, реалізувати творчий потенціал, визначитися з вибором майбутньої професії. Чимало переможців і призерів поповнюють лави СумДУ.
Учениця Конотопської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №3 Анастасія Левченко зізналася, що в майбутньому мріє стати успішною бізнес-леді. У цьому їй має допомогти втілення ідеї про розповсюдження торгівельних автоматів. На її переконання, участь у конкурсі дозволяє більше дізнатися про сферу економіки та бізнесу, перевірити власні підприємницькі здібності.
Учениця цієї ж школи Альона Бондар розповіла, що цікавиться економікою не один рік. До цього вона брала учать у конкурсі з маркетингу. Власну підприємницьку справу пов’язує з відкриттям літнього кафе.
Тетяна Ковбаса з Великочернеччинської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів презентувала свою бізнес-ідею на конкурсі «Якби я був підприємцем» вдруге. Цього року дівчина виявила небайдужість до здоров’я дітей і запропонувала збудувати завод дитячого харчування.
Учениця Олександрівської гімназії Юлія Дегтярьова представила на розсуд журі ідею про мото-таксі, а учень Роменської спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 ім. акад. А.Ф.Йоффе Євгеній Бабін взявся вирішувати проблему освітлення в місті Ромни шляхом переходу від ламп розжарювання на світлодіодні лампи. У майбутньому він планує здобувати вищу освіту за економічною спеціальністю.
Співорганізатори конкурсу – Всеукраїнська спілка вчених-економістів, Сумське регіональне відділення Малої Академії Наук України.
Відділ інформаційно-рекламної діяльності