Про якість підготовки фахівців і розвиток наукових досліджень на факультеті технічних систем та енергоефективних технологій йшлося 10 квітня на Вченій раді Сумського державного університету.
За словами декана факультету ТеСЕТ Олександра Гусака, для конкурентоспроможності інженерів на ринку праці СумДУ вдосконалює навчальний процес, підтримує науку, залучає кращий європейський і світовий досвід.
Про ґрунтовні знання студентів факультету свідчать їх успіхи у всеукраїнських конкурсах студентських наукових робіт (16 призових місць) і всеукраїнських олімпіадах з навчальних дисциплін (10 призових місць) у 2013 році.
Міжнародне наукове співробітництво та академічна мобільність дозволяють підвищувати якість освіти і наукових досліджень ТеСЕТу. Так, на факультеті реалізовувався освітній грант Tempus ENGITEC «Модернізація вищої технічної освіти в Грузії, Україні, Узбекистані у відповідь на технологічні виклики». Виконувався міжнародний контракт на суму 17 тисяч доларів. Заключено міжнародний контракт з естонською компанією на розробку і випробовування науково-технічної продукції.
У 2013 році науковці факультету здобули 12 індивідуальних наукових грантів. Шість молодих учених пройшли стажування за державною програмою у США, Великобританії, Німеччині. Цього року планується стажування ще чотирьох науковців у європейських вишах.
Протягом минулого року обсяг коштів, отриманих від госпдоговірної діяльності, склав майже 3,5 мільйона гривень. До науково-дослідних робот залучаються і студенти. Як приклад, НДР вартістю 50 тисяч гривень на замовлення ПАТ «Сумський завод «Насосенергомаш»» повністю виконували студенти-конструктори кафедри прикладної гідроаеромеханіки.
Вчена рада постановила розширювати спектр освітніх послуг на факультеті, а саме вивчити можливості відкриття нових спеціальностей, розробити міждисциплінарні навчальні модулі для магістрів і аспірантів.
З метою осучаснення змістовності освіти в навчальному процесі реалізовуватиметься концепція CDIO(Задумай – Спроектуй – Реалізуй – Керуй).
Для належного рівня практичної інженерної підготовки і надалі на базі підприємств або за їх сприянням будуть відкриватися навчальні центри, філії кафедр; впроваджуватимуться віртуальні лабораторні роботи.
У рамках освітнього гранту Tempus ENGITEC буде створено міжкафедральну науково-навчальну лабораторію «Проектування, моделювання та діагностики технічних систем».
Відділ інформаційно-рекламної діяльності