У Сумському державному університеті 12 травня відбулася презентація навчального посібника «Економічний потенціал підприємства», створеного колективом факультету економіки та менеджменту під редакцією та особистим керівництвом професора Олега Балацького. Посібник став знаковим, адже це – остання навчально-методична праця відомого вченого та одне з останніх видань в Україні, якому присвоєно гриф МОН України.
Автори книги наголосили на особливому значенні видання як підсумку багаторічної роботи факультету за напрямом дослідження «Потенціал виробничих та адміністративних систем». Учасники поділилися спогадами про Олега Федоровича. На презентації були присутні його дружина та син, які подякували авторському колективу за продовження наукових традицій.
Крім того, була представлена повна електронна версія наукових праць професора Олега Балацького. Кафедрою управління було виконано значний обсяг робіт щодо пошуку та переведення в електронний вигляд його наукових матеріалів, деякі з яких у паперовому вигляді залишились в єдиному екземплярі. Колеги та родина вченого мають сподівання, що сучасна форма представлення праць О.Ф. Балацького дозволить більш широкому колу осіб ознайомитися з науковим доробком видатного науковця, чиї ідеї актуальні й сьогодні.
Принциповою особливістю видання є комплексний підхід до вивчення економічного потенціалу підприємства. Більш ніж 700 сторінок посібника містять 13 розділів, у яких висвітлюються проблеми та механізми управління економічним потенціалом в умовах конкурентного середовища, дається оцінка економічного потенціалу, розкриваються поняття «кадрового», «експортно-імпортного», «інвестиційного» потенціалів, аналізується вплив зовнішніх витрат тощо. Книга призначена для студентів напрямів «Менеджмент», «Економіка і підприємництво».
Олег Федорович Балацький (1937– 2012 рр.) – видатний вчений України, талановитий педагог, доктор економічних наук, Заслужений діяч науки і техніки, професор кафедри управління Сумського державного університету, Заслужений професор СумДУ.
Він є засновником не лише економічної науки на Сумщині, а й вітчизняної школи економіки природокористування. Він теоретично обґрунтував і вперше в державі реалізував систему платного природокористування, яка пройшла перевірку від першого експерименту у 1989 році до затвердження Закону України у 1992 році.
У творчому доробку видатного вченого – близько 350 наукових праць, у тому числі декілька десятків книг (монографії, підручники, посібники тощо), які стали вагомим внеском у скарбницю вітчизняної наукової думки. Його фундаментальна наукова монографія «Економіка чистого повітря» (1979 р.) стала методологічною базою розвитку економіки природокористування в Україні.
На основі його наукових науково-методичних праць і розробок створено фундаментальний спільний українсько-бельгійський підручник для вищої школи «Економіка природокористування», який вийшов друком російською та англійською мовами.