Оновлений веб-сайт СумДУ працює у бета-режимі, стара версія: https://old.sumdu.edu.ua
Дата публікації:
28 травня 2014
Кількість переглядів:
39
Поділитися:

У Сумському державному університеті проходить тиждень Іраку. Презентація східної країни відбулася 27 травня в літературній вітальні бібліотеки СумДУ. За традицією, студенти послухали національний іракський гімн та дізналися про звичаї і традиції цього народу.

Червоний колір на прапорі Іраку символізує боротьбу з ворогами, білий – благородство арабів, чорний – пам’ять про героїв та величне минуле. Герб являє собою зображення орла Саладдіна.

Столиця Іраку є одним із найстародавніших міст світу. Згадки про Багдад датуються ще 19 сторіччям до н.е. На території Іраку, у долині між легендарними річками Тигр та Євфрат, зародилася стародавня цивілізація Месопотамія.

Природа цієї країни примхлива. Пилові та піщані бурі лютують 20-50 днів на рік. Пісок підіймається на висоту до 15 метрів, а пил сягає одного-двох кілометрів.

Нафтопереробна галузь промисловості є основною для сучасного Іраку. За видобутком нафти Ірак посідає друге місце у світі. Упродовж п’яти тисяч років в Іраку розвивається бджільництво. Розведення бджіл є основним джерелом прибутку для багатьох іракських родин.

Незвичним для українців є іракський етикет.  Під час їжі непристойним вважається тримати вилку чи ложку в лівій руці. Натомість, їсти руками та швидко дозволяється і, більш того, свідчить, що обід до вподоби.

Кухня Іраку представлена, перш за все, різноманітними стравами з баранини із особливими спеціями. Жителі Іраку полюбляють плов, рибу, солодощі, зокрема, шербет. Під час священного місяця Рамадан мусульмани вдень дотримуються посту, а їжу вживають лише ввечері та вночі.

Наприкінці національної зустрічі студент факультету ІФСК Діа Шамран виконав на фортепіано національну іракську мелодію. З його слів, у СумДУ, окрім навчання, він має змогу розвиватися творчо: «Беру активну участь у багатьох конкурсах – «Містер іноземний студент», «Талант international», «Студентська весна» тощо».

«Сумський державний університет за п’ять років навчання став для мене рідним», – акцентував студент Медінституту Весам Хамед.

«У цьому семестрі ми ближче познайомили студентів СумДУ із країнами Азії. Новий навчальний рік відкриє багато цікавого про інші куточки світу, адже в Сумському державному університеті навчаються студенти із понад 50 країн», – розповіла керівник гуртка «Студентські Євростудії» відділу позанавчальної роботи СумДУ Наталія Гордієнко.

До організації свята долучився студентський ректорат.

Відділ інформаційно-рекламної діяльності

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 306
Тел. : +38 (0542) 68-78-35
e-mail: info@inform.sumdu.edu.ua

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 (0542) 687-899
e-mail: info@media.sumdu.edu.ua