20 червня у Сумському державному університеті відкрився «Центр співробітництва з Європейським Союзом». Участь в урочистостях взяли ректор СумДУ Анатолій Васильєв, представники «Національного Темпус/Еразмус+ офісу» Олена Оржель та Жанна Таланова, представники Національного гірничого університету м. Дніпропетровськ, Хмельницького національного університету, Інституту телекомунікацій та глобального інформаційного простору НАН України.
«Центр співробітництва з Європейським Союзом» акумулюватиме інформацію про програми та проекти ЄС, спрямовані на реформування системи вищої освіти. Також центр буде робочим «простором» для ініціативних груп, що працюють над проектами ЄС.
Представник «Національного Темпус/Еразмус+ офісу» Олена Оржель відзначила, що Сумський державний університет «на відмінно» співпрацює з Європейським Союзом. «Це один з небагатьох нестоличних університетів, який є лідером за кількістю та якістю реалізованих проектів Темпус і Еразмус Мундус. Ми завжди із задоволенням відвідуємо СумДУ, адже команда університету є надзвичайно ефективною. Ми бажаємо подальших успіхів Сумському державному університету і сподіваємось, що він буде провідником у економіку знань, яку будує ЄС і в напрямку якої розвивається Україна», - наголосила пані Олена.
Як відзначив ректор СумДУ Анатолій Васильєв, університет вже давно зробив вибір щодо руху в європейський науково-освітній простір і системними кроками нарощує своє співробітництво з ЄС. Наразі СумДУ виконує 13 масштабних міжнародних грантових проектів за програмами Європейської Комісії «Темпус», «Еразмус Мундус», «Європейська допомога Europe Aid» та «Молодь в дії». Також реалізуються близько 70 індивідуальних грантів з ЄС. Більше 150 викладачів та співробітників СумДУ працюють в робочих групах з виконання грантових проектів. Така співпраця сприяє розвитку матеріальної бази університету, забезпечує міжнародну мобільність професорсько-викладацького складу для підвищення кваліфікації у провідних європейських університетах.
Прикладом реалізації грантових програм стало відкриття в університеті 20 червня «Лабораторії сучасних інформаційних систем університетського менеджменту» за програмою «Темпус». Серед завдань лабораторії – аналіз методів і технологій побудови сучасних систем управління вишем, адаптація кращих європейських практик університетського менеджменту, розробка рекомендацій щодо ефективного використання сучасних інформаційних систем управління, проведення навчань і консультацій для працівників закладів освіти і науки.
Відділ інформаційно-рекламної діяльності