Сумський державний університет спільно з провідними промисловими підприємствами міста реалізує проект, спрямований на розвиток підприємницьких якостей молодих сумчан. 25 червня на базі концерну «Укрросметал» відбулася чергова бізнес-гра.
За основу пошуку нових інженерних ідей для бізнесу студенти взяли досвід концерну «Укрросметал», що має у своєму активі понад 80 об’єктів інтелектуальної власності. Завдання гри – розробити і презентувати бізнес-проект, що вмотивував би успішне підприємство до комерційно вигідної співпраці зі стартапом.
Грі передувала екскурсія. Інженери концерну ознайомили студентів з особливостями технологічних процесів, обладнанням, продукцією на різних стадіях виробництва, способами освоєння нових ринків збуту.
У командах працювали студенти-інженери, матеріалознавці, знавці комп’ютерних наук, економісти та рекламісти. У складі журі – представники Сумського державного університету та провідні фахівці концерну «Укрросметал».
«Гра подарувала нові можливості та знайомства. А ще я навчився виступати перед аудиторією, що раніше було для мене дуже складно. Тепер на публіці відчуваю себе досить вільно. Ми вчимося презентувати свої ідеї, в тому числі і потенційним інвесторам», – поділився враженнями п’ятикурсник кафедри комп’ютерних наук СумДУ Максим Говорун, який є учасником проекту вже два роки.
Цікаво, що одна з ідей, запропонована гравцями, зараз розробляється фахівцями концерну як інноваційний проект. Бурхливу дискусію викликали проект щодо створення мінісервісних центів для обслуговування мешканців міста з побутових питань, а також ідея запровадити збірні конструкції гаражів.
Член правління благодійного фонду «Благовіст», експерт гри Таїсія Суркова зазначила: «Студенти проявили себе як обізнані та творчі особистості. Приємно, що в Сумському державному університеті поряд з якісною професійною підготовкою дбають і про розвиток у молоді підприємницького хисту».
Можливість генерувати бізнес-ідеї відкриває студентам стартап-центр Сумського державного університету «New Generation», що діє в рамках реалізації проекту ЄС TEMPUS «Створення міжуніверситетських стартап-центрів для студентської інноваційної діяльності».
«На прикладі концерну «Укрросметал» студенти побачили, як знання перетворюються в інновації, а ідеї – в реальні машини і механізми», – акцентував керівник центру Андрій Півень.
Як зазначила декан факультету підвищення кваліфікації та післядипломної освіти СумДУ Вікторія Божкова, для викладачів участь у цьому проекті є інноваційною формою підвищення кваліфікації. Вони не тільки допомагають учасникам гри, а й відпрацьовують нові форми і зміст для своїх навчальних занять у стінах університетських аудиторій. Заявки на участь у цій програмі підвищення кваліфікації вже подали київські виші. Запрошені також викладачі сумських ВНЗ.
Відділ інформаційно-рекламної діяльності