Розробки Сумського державного університету в оборонній сфері представлені на інформаційно-комунікативному заході «Науково-технологічне забезпечення оборонно-промислового комплексу України».
Захід, що проходив 14-16 жовтня у виставковому центрі «Київ Експо Плаза», зібрав провідних вчених, інженерів і конструкторів державних підприємств, представників влади, бізнесових кіл. Організатори – Міністерство освіти і науки України спільно з Національною академією наук України.
Сумський державний університет представляли начальник науково-дослідної частини СумДУ Денис Курбатов, заступник завідувача кафедри моделювання складних систем Ігор Коплик та асистент цієї ж кафедри Петро Полениця.
«За рахунок власного наукового потенціалу СумДУ готовий брати активну участь у модернізації сучасного ракетно-артилерійського озброєння для потреб Збройних Сил України», – переконаний Денис Курбатов.
Серед основних напрямів досліджень СумДУ – розробка автоматизованих систем управління військами та озброєнням; створення методик оцінки ефективності бойових частин ракет, артилерійських снарядів та мін на етапі прийняття рішення; створення та коригування розрахункових таблиць стрільби; воєнно-економічний аналіз доцільності розробки та модернізації нових зразків артилерійського озброєння; оптимізація набору техніко-тактичних характеристик засобів озброєння; розробка словників оперативно-тактичних термінів та формалізації бойових документів тощо.
Сумський державний університет сумісно з фахівцями філії Центрального науково-дослідного інституту озброєння і військової техніки Збройних Сил України (м. Суми) має значний досвід виконання робіт щодо наукового супроводження розробки і модернізації ракетно-артилерійської техніки. Так, лише за останній рік університет виконав п’ять таких контрактів. Серед замовників – потужні підприємтва-виробники озброєнь: ДП «Конструкторське бюро «Південне» ім. М.К. Янгеля» та Китайська корпорація з експорту та імпорту електроніки «CEIEC» (КНР, Пекін).
Загалом у рамках заходу були представлені зразки продукції для оборонно-промислового комплексу, завершені проекти, що готові до впровадження у виробництво, та перспективні дослідно-конструкторські роботи.
Відділ інформаційно-рекламної діяльності