30 жовтня в Сумському державному університеті відбулась презентація проекту Open Course Ware СумДУ «OCW-СумДУ».
Створений відкритий освітній ресурс СумДУ є складовою багатофункціональної системи e-learning університету, що поєднує платформу дистанційного навчання «Salamstein», конструктор навчально-методичних матеріалів «Lectur'ED», електронний бібліотечний каталог та інституційний репозитарій.
Концепція відкритих освітніх ресурсів СумДУ надає будь-якому користувачу глобальної мережі вільний доступ до матеріалів навчальних дисциплін, що викладаються в університеті. Ресурс постійно поповнюється матеріалами для дисциплін різних напрямів підготовки. Наразі на початковій стадії проекту вже є доступними більше десяти навчальних курсів і дисциплін. Відкритий ресурс OCW-СумДУ надає можливість гнучкого пошуку навчальних матеріалів за різними параметрами, їх застосування за різними формами навчання, використання відкритих матеріалів іншими авторами у власних проектах.
Особливістю створеної унікальної інфосистеми є можливість постійного вдосконалення контенту та його різнопланового застосування у дистанційних курсах, відкритих онлайн-курсах, розміщенні у відкритому доступі на «OCW-СумДУ».
Вперше ідея відкритих освітніх ресурсів була реалізована Массачусетським технологічним інститутом у 2002 році в проекті MIT Open Course Ware та згодом здобула широкого поширення в усьому світі. В Україні відкритий освітній ресурс OCW-СумДУ є першим.
Сайт: http://elearning.sumdu.edu.ua
Сумський державний університет – перший в Україні виш, який пройшов міжнародний аудит QSSTARS і здобув найвищі оцінки (5 зірок) за категоріями:
- E-learning – розвиненість електронних технологій навчання
- Teaching – кількісний та якісний склад викладачів, задоволеність студентів якістю навчання;
- Access – рівні умови та доступність навчання;
- Engagement – соціальна спрямованість діяльності.