23 жовтня у СумДУ під час наради з представниками міських і обласних управлінь та навчальних закладів відбулася презентація Сумської міської системи моніторингу теплоспоживання будівель. Розробка системи здійснюється в рамках діючого договору з управлінням інфраструктури облдержадміністрації, який передбачає оснащення п’яти закладів середньої освіти у м. Суми.
Система моніторингу теплоспоживання будівель впроваджена в СумДУ і вже працює протягом трьох років поспіль. За результатами роботи досягнута відчутна економія енергоресурсів при регулюванні подачі тепла до будівель університету. Потенціал енергозбереження, закладений у системі, складає 10-15%.
Перевагами запропонованої системи є доволі точне визначення нормативного теплового навантаження будівлі; можливість розрахунку поточного ліміту споживання теплоти; оперативний контроль використання теплоти. Ліміт теплоспоживання будівель формується відповідно до прогнозу погоди на найближчу добу. Вихідні дані можливо одержувати в онлайн-режимі.
«Автоматично відслідковуючи параметри теплоспоживання, система допоможе керівникам підприємств і установ не лише приймати оперативні рішення щодо подачі тепла, а і планувати теплоспоживання будівлі на перспективу», – акцентував доцент кафедри прикладної гідроаеромеханіки СумДУ Микола Сотник.
На даний час можливості системи дозволяють охопити майже всі об’єкти бюджетної сфери (освіта, охорона здоров’я та інші) в масштабах Сумської області.
Система розроблена зусиллями кафедр прикладної гідроаєромеханіки (ТеСЕТ), комп’ютерних наук (ЕлІТ) та спеціалізованої групи з проведення енергетичних обстежень адміністративно-господарської частини СумДУ.
Відділ інформаційно-рекламної діяльності