Дата публікації:
29 січня 2015
Кількість переглядів:
226
Поділитися:

28 січня на Конференції трудового колективу СумДУ ректор Анатолій Васильєв підбив підсумки роботи університету в 2014 році та окреслив основні завдання на 2015 рік.

«Успішність університету в 2014 році визначена найбільшим за всю історію навчального закладу досягненням - входженням за рейтингом QS до ТОР -700 провідних університетів світу (на четвертій позиції серед українських вишів) та до ТОР-70 рейтингу університетів країн Східної Європи та Центральної Азії, що є визнанням найвищого рівня, - відзначив Анатолій Васильєв. - Маємо високі показники серед вітчизняних ВНЗ у рейтингу Webometrics (6 позиція), 4ІСU, у європейському рейтингу U-Multiranк, в екологічному рейтингу UI Green Metrics, у регіональних рейтингах Expert PA, Interfax».

Серед здобутків року ректор СумДУ відзначив поширення напрямів освітньої діяльності, зокрема відкриття спеціальності «Спорт», отримання ліцензії на магістратуру з «Енергетичного менеджменту», початок навчального процесу зі спеціальностей «Телекомунікації» та «Інформаційно-комунікаційні технології». Поширюючи навчальну діяльність в регіонах, у 2014 році було відкрито ще 5 територіальних центрів дистанційних комунікацій, загальна кількість яких складає вже 35.

6350 студентів денної форми, що навчаються у базовому ВНЗ – це найвищий показник за усі 67 років існування нашого навчального закладу.

Незважаючи на події на сході України, відбулося зростання контингенту іноземних студентів, у тому числі із Західної Європи та Латинської Америки.

Незважаючи на складну економічну ситуацію в країні, в університеті відбулося зростання штату, передусім викладацького, що має певну соціальну змістовність і є підтвердженням стабільності та розвитку вишу.

У 2014 році виконувалося 509 наукових господарських договорів, у тому числі 43 з них від замовників з 10 країн Західної Європи, а також США, Китаю, Кореї, Грузії, Росії. Обсяг виконаних НДР із коштами загального фонду включно на 45% більший, ніж у 2012 році. За показниками наукової діяльності, що має фінансування, СумДУ – серед лідерів українського університетського простору. Значним здобутком звітного року є суттєве зростання високорейтингової публікаційної активності.

Серед позитивів 2014 року - 27 призових місць у Всеукраїнських олімпіадах з навчальних дисциплін, напрямів, спеціальностей. Це ІІІ позиція серед усіх вишів України.

Маємо приріст в системі дистанційного навчання: кількість бакалавратур за цією формою зросла з 9 до 12; кількість користувачів у ролі студента збільшилась досягла майже 2,5 тис осіб; кількість навчальних дисциплін за дистанційною формою складає більше 300. Як наголосив Анатолій Васильєв: «В умовах скорочення аудиторних годин, необхідно більш активно впроваджувати е-learning у денну форму навчання, в підвищення кваліфікації, що забезпечується, крім можливостей дистанційних курсів, і ресурсом OCW, який ми у 2014 році впровадили першими в Україні, і електронним каталогом, і репозитарієм, іншими технологічними можливостями нашої програмно-інформаційної моделі».

Важливою ланкою нашої діяльності є видавнича діяльність та інформаційно-бібліотечна система. Інституційний репозитарій СумДУ має другу позицію в України та 182 в світовому вебометричному рейтингу.

У 2014 році було забезпечено подальший розвиток усієї інформаційно-аналітичної системи. Використання сучасних технологій – віртуальні сервери, «хмарні» рішення, конструктори контенту, придбання комп’ютерної техніки, при цьому більш сучасної і потужної за рахунок грантів та спонсорської допомоги, залучення сучасного ліцензійного програмного забезпечення завдяки співробітництву з провідними світовими компаніями –все це дозволило не тільки не зупинити ІТ, ІКТ – розвиток, а і з певних напрямів вийти на новий якісний рівень.

2014 рік був успішним практично за усіма показниками міжнародної діяльності. За грантовою активністю СумДУ є одним із лідерів серед вишів України, передусім, за програмами «Темпус», «Еразмус Мундус», в новій термінології − «Еразмус+». Зросла академічна мобільність студентів та аспірантів, маємо вже 10 програм довгострокового навчання («Подвійний диплом», «Включений семестр»).

Маємо високі показники культурно-мистецької діяльності: 15 перемог на міжнародних фестивалях, 31 − Всеукраїнського рівня. 2014 рік був роком гучних спортивних успіхів: 3 золотих медалі та 1 бронзова на зимовій олімпіаді в Сочі, срібна на Параолімпійських іграх та ще одна срібна на юнацьких Олімпійських іграх в Китаї. В університеті розвивається 36 видів спорту, діє 75 спортивних секцій.

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 306
Тел. : +38 (0542) 68-78-35
e-mail: info@inform.sumdu.edu.ua

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 (0542) 687-899
e-mail: info@media.sumdu.edu.ua