Дата публікації:
20 лютого 2015
Кількість переглядів:
1028
Поділитися:

Сумський державний університет підписав угоду про партнерство з Представництвом Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні. Мета співпраці – упровадження гендерних підходів в українських вишах та просування принципів дуальної освіти.

Підписання відбулося в рамках Всеукраїнського семінару на тему «Гендерний аудит ВНЗ як інструмент реалізації політики рівних прав та можливостей жінок та чоловіків в освітній сфері». Експертна зустріч, що проходила 18-20 лютого в СумДУ, зібрала представників 16 вишів із різних областей України. Учасники семінару обговорили актуальні питання реформування вищої освіти в Україні, врахування гендерного компоненту в цих процесах, методологію гендерного аудиту.

Як зазначила Представниця Фонду ім. Фрідріха Еберта Іліана Міхаелідес, Сумський державний університет – приклад для інших вишів України в питаннях гендерної політики. З її слів, спільний проект Фонду і СумДУ з упровадження гендерних підходів у вищу освіту надасть ще більше можливостей для самореалізації студентства, викладачів та співробітників університету. Проект щодо розвитку дуальної освіти дозволить одночасно з академічними знаннями отримувати практичні навички на робочому місці.

За словами ректора СумДУ Анатолія Васильєва, соціальне обличчя Сумського державного університету – це низка соціальних програм і проектів, відомих в області та Україні. Серед них – дитячий табір «Універ», кімната для  батьків з дітьми «Студентський лелека». «Гендерна політика – пріоритет європейського співтовариства. Сумський державний університет активно впроваджує у свою діяльність принципи рівних можливостей», – додав ректор.

«Переконана, з професійною командою СумДУ, високим методичним рівнем, досвідом і чітким баченням розвитку гендерна політика в українських вишах вийде на якісно новий рівень», – акцентувала голова ради ГО «Харківський обласний гендерний ресурсний центр» Тетяна Ісаєва.

«Одним із суттєвих здобутків СумДУ у просуванні гендерної рівності є розробка та застосування процедури гендерного аудиту. Це – власна унікальна методика, адаптована до вищих навчальних закладів. Ми готові і надалі розповсюджувати досвід гендерно-орієнтованої діяльності, популяризувати ці процеси в інших вищих навчальних закладах України», – підкреслила координаторка Всеукраїнської мережі осередків гендерної освіти у ВНЗ, фахівець гендерного ресурсного центру СумДУ Юлія Савельєва.

З 2015 року гендерний ресурсний центр СумДУ координує Всеукраїнську мережу осередків гендерної освіти у ВНЗ. Мережа була створена у 2012 році і нині нараховує більше 30 осередків у різних містах України. Мета її діяльності – об’єднання зусиль гендерних експертів та експерток для сталого впровадження принципів гендерної рівності в освіту.

Відділ інформаційно-рекламної діяльності

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Контакти для екстреного зв'язку
Інша контактна інформація
Доступ до публічної інформації

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 312
Тел. : +38 0542 687835
e-mail: [email protected]

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 0542 687899
e-mail: [email protected]