Дата публікації:
30 листопада 2017
Кількість переглядів:
1237
Поділитися:

23-24 листопада Конгрес-центр СумДУ вітав учасників І Всеукраїнської науково-практичної конференції «Якісна мовна освіта у сучасному глобалізованому світі: тенденції, виклики, перспективи». Участь у заході взяли представники Інституту вищої освіти Національної академії педагогічних наук України, Інституту соціології Академії наук України, 18 закладів вищої освіти України та післядипломної педагогічної освіти, шкіл м. Суми.

Географія учасників покрила 14 областей та 16 міст України, а спектр їх професійних інтересів варіював навколо заявлених напрямів роботи конференції, а саме:

  • Освіта в епоху глобалізації: традиційна класика vs цифрові технології
  • Полілог мов і культур у сучасному світі: виклики для професійної іншомовної підготовки
  • Сучасні мовознавчі студії: діалог парадигм
  • Школа та університет: синергія у навчанні іноземних мов
  • Якісне оцінювання у системі іншомовної освіти: світові практики в українському контексті
  • Українська мова як іноземна у контексті міжкультурної комунікації: методологія і методика навчання

Науковці (ті, хто вже має світове визнання, і ті, хто робить перші наукові кроки), викладачі-мовники університетів, вчителі іноземних мов шкіл та студенти мали змогу обмінятись думками, обговорити питання, що є дискусійними, поспілкуватись неформально та встановити нові творчі й професійні зв’язки. Усі небайдужі до долі сучасної мовної освіти в Україні та ті, хто бажає змінити стан речей в Україні, стали учасниками потужного пленарного засідання та гарячих дебатів у межах секційних засідань й отримали практичний досвід під час тренінгів та майстер-класів.

Справжньою «родзинкою» конференції стала презентація волонтерів Корпусу миру в Україні Бенджаміна Стюарта (СумДУ) та Філіпа Квома, які поділились власним – доволі критичним – досвідом викладання англійської мови в Україні. Завершальна панельна дискусія «Мовна освіта в Україні: quo vadis і що робити?» логічно підбила підсумки роботи конференції, окреслила спектр викликів для мовної освіти, свідками яких ми є сьогодні, та окреслила перспективи подальшого руху та майбутніх досліджень.

Практичним підсумком презентації «Використання стандартизованих тестів на прикладі міжнародних екзаменів з англійської мови Aptis та IELTS», яку провели менеджери Британської ради в Україні, стало вручення сертифікатів, які надають право трьом студентам та викладачам СумДУ безкоштовно скласти тест Aptis та отримати міжнародно визнаний сертифікат, що підтверджує рівень володіння англійською мовою згідно з Загальноєвропейськими рекомендаціями з мовної освіти.  Більш детально про конференцію можна дізнатись на сайті.

Сумський державний університет,
вул. Харківська, 116,
м. Суми, Україна, 40007

Контакти для екстреного зв'язку
Інша контактна інформація
Доступ до публічної інформації

Сумський державний університет
вул. Харківська, 116,
Корпус Г, кімната 312
Тел. : +38 0542 687835
e-mail: [email protected]

Сумський державний університет
вул. Харківська, 116,
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 0542 687899
e-mail: [email protected]