Дата публікації:
08 жовтня 2018
Кількість переглядів:
3942
Поділитися:

5 жовтня в Сумському державному університеті відбувся грандіозний концерт «Від усієї душі» з нагоди Дня працівників освіти та ювілею Сумського державного університету. У 2018 році СумДУ виповнилося 70 років з моменту перших кроків на шляху творення та розвитку навчального закладу, а також 25 років – у статусі класичного університету.

Усіх присутніх у залі привітав ректор СумДУ Анатолій Васильєв. У своєму виступі він описав захоплюючу історію розвитку університету, назвав найбільш значущі дати. Поштовхом для створення у 1948 році на Сумщині навчального закладу з наданням вищої освіти інженерно-технічного спрямування стали тяжкі умови повоєнного періоду, коли провідні підприємства регіону мали нагальну потребу в працівниках. У 1966 році Сумський загальнотехнічний факультет реорганізували в Сумську філію Харківського політехнічного інституту у складі двох факультетів та з першим набором на денну форму навчання. У 1990 році на базі Сумської філії ХПІ створили фізико-технологічний інститут. А вже у 1993 створено Сумський державний університет.

Згадав Анатолій Васильович і всіх тих, хто своєю наполегливою працею, розумом та самовідданістю творили історію СумДУ в різні часи – його директорів та ректорів: Василя Попова, Олександра Короля, Олега Іноземцева, Володимира Малюшенка, Олександра Мовчана, Ігоря Ковальова, який був ректором СумДУ 30 років.

Також ректор поділився здобутками СумДУ, вже як університету класичного типу:

- За останні роки СумДУ увійшов до авторитетних каталогів кращих дослідницьких університетів (близько 1000 закладів вищої освіти) – від рейтингів Times Higher Education до Шанхайського. За рейтингом QS СумДУ в ТОП-групі (3 % університетів світу) – як такий, що має високу дослідницьку продуктивність. Ще одне досягнення – це вихід на позиції 101-150 серед «молодих» вишів світу, що «стрімко зростають». Потужними темпами зростає наукова діяльність. Не здають позицій наші студенти – в конкурсах студентських наукових робіт ми перше місце вже десятки років нікому не віддаємо; лідери студенти СумДУ і на всеукраїнських олімпіадах із навчальних дисциплін. Ми здобуваємо гучні перемоги в спорті, в культурно-мистецькій діяльності, соціальній, і цей перелік можна довго продовжувати, - відзначив Анатолій Васильєв.

- Є складності, і вони будуть – життя таке. Але університет перемагав, перемагає і буде перемагати! - підсумував ректор.

Яскравий букет із пісень і танців подарував працівникам освіти Культурно-мистецький центр СумДУ, талановиті вокальні й хореографічні колективи вишу, першокурсники. Перед початком концертної програми працівники комплексу громадського харчування підготували фуршет для учасників святкування та гостей СумДУ.

 

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Контакти для екстреного зв'язку
Інша контактна інформація
Доступ до публічної інформації

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 312
Тел. : +38 0542 687835
e-mail: [email protected]

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 0542 687899
e-mail: [email protected]