Дата публікації:
18 березня 2019
Кількість переглядів:
318
Поділитися:

14 березня в Сумському державному університеті відбулася традиційна конференція «Учнівське та студентське самоврядування: разом чи окремо?». Участь у заході взяли учні, педагоги-організатори та заступники директорів з навчально-виховної роботи з 19-ти шкіл міста. Під час заходу склад студентського самоврядування СумДУ представила виконуюча обов’язки студентського ректора Анастасія Лор, а студентські декани та директори презентували свої факультети та навчально-наукові інститути. Старшокласники розповіли як в їхніх школах функціонує самоврядування та які проекти завдяки йому вдається втілити. Зокрема, учні систематично допомагають дитячим будинкам, притулкам для тварин, організовують ярмарки, конкурси, тісно співпрацюють з іншими школами.

Із вітальним словом до присутніх звернувся ректор СумДУ Анатолій Васильєв. Він поділився спогадами про свою участь в учнівському та студентському самоврядуванні, зазначивши, що активна соціальна позиція під час навчання формує сильну особистість та позитивно впливає на майбутній шлях випускників. Також Анатолій Васильєв розповів про ставлення до студентського самоврядування в СумДУ: «Студентське самоврядування має гарні традиції, які ми завжди підтримуємо. У СумДУ діє політика студентоцентризму. Підтвердження тому – це анонімне анкетування, завдяки якому студенти можуть оцінити навчальний процес. 25% дисциплін студенти можуть обирати на свій вибір. В університеті діє особистий кабінет студента. Регулярно на факультетах та в інститутах проходить конференція «Навчальний процес очима студентів», де студенти можуть відверто та критично висловити свої погляди щодо навчання. Щорічна загальноуніверситетська зустріч «Віч-на-віч з ректором» розширює коло запитань від студентів. На спеціальному електронному ресурсі студенти пишуть, що хотіли б змінити чи вдосконалити в університеті, після чого вони отримують наказ ректора про виконання того чи іншого звернення.», - підсумував ректор.

Наступним етапом конференції став тренінг «Конкурс студентських ініціатив», під час якого учасники придумували та презентували власні проекти. Підсумком конференції стала домовленість про співпрацю над спільним проектом, який стосуватиметься благоустрою міста. Цією ідеєю учасники поділилися із першою леді країни Мариною Порошенко, яка завітала до СумДУ в межах робочої поїздки на Сумщину.

Завершальним етапом зустрічі стала екскурсія. Учасники конференції відвідали Online-студію на Факультеті електроніки та інформаційних технологій – у ній відбувається запис дистанційного навчання. Побували в «Лабораторії ідей» від Навчально-наукового інституту фінансів, економіки та менеджменту імені Олега Балацького. Спробували себе в ролі журналістів завдяки Факультету іноземної філології та соціальних комунікацій та побували у віртуальній реальності на Факультеті технічних систем та енергоефективних технологій.

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 306
Тел. : +38 (0542) 68-78-35
e-mail: info@inform.sumdu.edu.ua

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 (0542) 687-899
e-mail: info@media.sumdu.edu.ua