Дата публікації:
16 квітня 2019
Кількість переглядів:
245
Поділитися:

8–12 квітня в Сумській гімназії № 1 проходив XV Всеукраїнський турнір юних журналістів. До Сум приїхали 23 команди з різних областей України, щоб позмагатися за звання найкращих мас-медійників. Упродовж двох днів (по два тури щодня) вони змагалися у чвертьфінальних іграх, ще один день був присвячений боротьбі за місце у півфіналі. У фінал турніру вийшло чотири команди: «Парадокс» (збірна команда м. Краматорськ Донецької області), «152 ЛЕГІОН» (команда Харківської гімназії № 152 Харківської міської ради Харківської області), «Четверта влада» (збірна команда Волинської області) і «Лідер» (збірна команда Московського району м. Харків).  Традиційно до турніру долучився Сумський державний університет, зокрема, кафедра журналістики та філології та кафедра германської філології.

У складі журі на турнірі працювали викладачі кафедри журналістики та філології – Володимир Садівничий, Алла Федорина, Василь Чубур, Інна Гаврилюк, Олена Євтушенко, Юлія Козир, аспіранти й студенти-магістранти – Марина Садівнича, Юлія Коваль, Іван Бондаренко, Владлена Лєдєньова. Студенти-журналісти проводили ігри, брали участь у підрахунках результатів, а також випускали інформаційний вісник ТЮЖу «Трубадур». 

У вільний від інтелектуальних ігор час школярі побували на екскурсії у СумДУ. Майстер-клас на тему «Тележурналістика: побачити, оцінити, донести» для юних мас-медійників провела журналіст-практик, викладачка кафедри журналістики та філології Раїса Стоян.  Член команди «Четверта влада» Андрій із Маріуполя поділився своїми враженнями: «Дуже задоволені екскурсією, ми у захваті, усе сподобалось. Нам показали обладнання, з яким працюють студенти-журналісти. Кожен зміг спробувати себе у ролі ведучого, ми начитували новини, працювали із відеокамерою».

Наступною точкою екскурсії стала кафедра германської філології. Викладач кафедри Олена Назаренко разом зі студентами 3-го курсу спеціалізації «Переклад» показали школярам технічні та освітні можливості, які надаються в СумДУ майбутнім знавцям мов. Відвідувачі приміряли на себе роль перекладачів у лінгафонних кабінетах, вивчали нові ідіоми та слогани компаній, розбиралися в особливостях британської та американської англійської мови тощо. На завершення школярі взяли участь у  лінгво-країнознавчій вікторині.

Завершився Всеукраїнський турнір юних журналістів перемогою команди «Парадокс». Друге місце між собою поділили команди «Лідер», «Четверта влада» та «152 легіон».

 

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 306
Тел. : +38 (0542) 68-78-35
e-mail: info@inform.sumdu.edu.ua

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 (0542) 687-899
e-mail: info@media.sumdu.edu.ua