Оновлений веб-сайт СумДУ працює у бета-режимі, стара версія: https://old.sumdu.edu.ua
Дата публікації:
16 травня 2019
Кількість переглядів:
235
Поділитися:

14 травня в Сумському державному університеті відбувся фестиваль науки, освіти і культури. Площа біля Центрального корпусу була заповнена наметами навчально-наукових інститутів, факультетів і структурних підрозділів. Гості свята занурилися у світ науки – науковці, викладачі, студенти СумДУ продемонстрували широкий спектр наукових розробок, досягнень і здобутків вишу, крім цього учасники заходу познайомилися з мистецьким і спортивним життям університету.

Ректор СумДУ Анатолій Васильєв підсумував наукові здобутки університету за останній рік, зазначивши:  «Нашу наукову продукцію замовляють закордон - у нас більше 150 господарчих договорів, близько тисячі договорів із підприємствами, організаціями. Всі ці показники визначають нашу науку як суспільно необхідну – розробки науковців впроваджуються, працюють як в Україні, так і за її межами. Наші студенти вкотре не поступилися жодному ЗВО в конкурсах студентських наукових робіт. Ми відкриваємо нові наукові лабораторії, наукові напрями тощо. Загалом, принцип Сумського державного університету такий, що наука в тісному взаємозв’язку із міжнародною діяльністю та інноваційними технологіями стає потужною рушійною силою, що забезпечує, перш за все, якісну підготовку кадрів. Тому без науки якісна освіта неможлива».

Гості свята буквально познайомилися із надзвичайно цікавим світом науки. У наметі Медичного інституту організатори демонстрували домедичну допомогу на фантомах, ендоскопічну операцію, досягнення сучасної стоматології, новітні розробки науковців в галузі дентальних імплантів, найсучасніше обладнання хіміко-токсикологічної лабораторії тощо.

 Навчально-науковий інститут бізнес-технологій «УАБС» презентував музей комп’ютерної техніки та музей грошей, розкрив секрети ментальної арифметики, провів фінансову вікторину.

 У наметі Навчально-наукового інституту права презентували нові спеціальності – «Міжнародне право» та «Археологія», проводили вікторини на юридичну тематику, задачі на логіку, охочі могли отримати аналог свідоцтва про шлюб, ліцензію адвоката і т.п., а представники Нової поліції за допомогою віртуальної реальності демонстрували охочим наскільки неконтролюваним може бути рух пішохода в стані алкогольного сп’яніння.

Навчально-науковий інститут фінансів, економіки та менеджменту ім. О.Балацького проводив імпровізовану співбесіду при прийомі на роботу, ігри економічного спрямування: учасники вгадували валюти, знаки, проходили тести на визначення майбутньої професії.

Викладачі й студенти факультету технічних систем та енергоефективних технологій продемонстрували результати своїх винаходів, а також проводили захоплюючі хімічні експерименти – «хімічний акваріум», «димна казка», «двошарова рідина», інтелектуали грали в хімічні шахи.

Факультет електроніки та інформаційний технологій представив досягнення у сфері ІТ: оновлений 3D-принтер, апарат Тесла, 3D-окуляри доповненої реальності, конструктор для школярів, продемонстрували можливості електротехніки.

 Факультет іноземної філології та соціальних комунікацій запропонував численним охочим спробувати себе в ролі журналістів та операторів, переглянувши одразу результат своєї праці на екрані, майбутні перекладачі влаштували квест, провели тести на знання англійської мови, малювали прапори різних країн, а майбутні психологи проводили тести;

 Кафедра військової підготовки ознайомила гостей із військовою зброєю та провела майстер-клас зі збірки та розбірки зброї.

До проведення фестивалю науки – одного з найголовніших і наймасовіших свят СумДУ - долучилися й студентське самоврядування, студентська психологічна служба, профспілкова організація студентів, студентське містечко, відділ позанавчальної роботи, бібліотека. Майоріли стяги різних країн – СумДУ багатонаціональна родина. Комплекс громадського харчування частував усіх смачною «польовою» кашею, гарячим чаєм і пиріжками. Культурно-мистецький центр СумДУ радував гостей яскравою розважальною програмою, різноманітними конкурсами, вікторинами, сюрпризами та подарунками.

День науки відзначається в Україні з 1997 року щорічно у третю суботу травня і є професійним святом для працівників науки.

 

  

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 306
Тел. : +38 (0542) 68-78-35
e-mail: info@inform.sumdu.edu.ua

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 (0542) 687-899
e-mail: info@media.sumdu.edu.ua