19 червня 2019
1022

Протягом 2019 року проходили комплексні спортивні студентські змагання серед закладів вищої освіти та регіонів України – всеукраїнські Універсіади. Понад 300 майбутніх інженерів, економістів, лікарів та юристів, які навчаються в  Сумському державному університеті, здобули титули призерів та чемпіонів спортивних змагань. За підсумками Всеукраїнської літньої Універсіади-2019 студенти СумДУ потрапили до студентських спортивних збірних команд України. Вони представлятимуть нашу державу на змаганнях зі стрільби з лука, дзюдо, легкої атлетики та волейболу на Всесвітній літній Універсіаді в Неаполі у липні 2019 року та на студентських Чемпіонатах Європи-2019 з різних видів спорту.

Програма І Зимової Універсіади  включала лижні гонки та біатлон. Лижні гонщики СумДУ здобули перше загальнокомандне місце, поклавши до спортивної скарбнички СумДУ 5 золотих, 4 срібних нагороди (542 залікових бали) та студенти-біатлоністи додали 137 балів і срібні нагороди. У підсумку – 679 балів та найкращий результат закладів вищої освіти України на перших зимових студентських змаганнях.

На XIV Літній Універсіаді України студенти-спортсмени СумДУ, як і на попередній Універсіаді-2017 року, посіли перше місце серед закладів вищої освіти своєї категорії та четверте загальнокомандне місце серед 115 університетів України, пропустивши вперед лише три заклади вищої освіти спеціалізованого спортивного профілю.

Залікові очки студенти-спортсмени СумДУ вибороли у таких видах спорту: плавання - 618 очок, футбол (жінки) - 432 очка,  баскетбол (чоловіки + жінки) – 348 очок, волейбол (жінки) - 159,5 очок та тхеквондо - 72 очка. Також варто відзначити «новий» для нас вид спорту – Регбі-7, у якому студентки вибороли 351 очко, а юнаки – 247 очок. До речі, чоловіча збірна СумДУ з Регбі-7 майже повністю складалася зі студентів-іноземців. У загальному заліку серед ЗВО України «медальними» для нас були перемоги в легкій атлетиці (срібні нагороди Універсіади - 1204 очка),  настільному тенісі (срібні нагороди Універсіади - 452 очка), дзюдо (бронзові нагороди Універсіади з найбільшою кількістю особистих нагород та 451,5 очок), стрільбі з лука (срібні нагороди універсіади та 399 очок) та волейболі (бронзові нагороди - 300 очок).

Загалом на XIV Літній Універсіаді України студентами-спортсменами ЗВО Сумської області було здобуто 6273 очка (перше місце серед регіонів своєї групи), з яких 5034 – частка СумДУ в переможному заліку серед територій.

Традиційно такі змагання організовують Комітет фізичного виховання і спорту МОН України та Спортивна студентська спілка України. У 2019 році завершилися змагання І Зимової та XIV Літньої всеукраїнської Універсіади, в яких понад 50 тисяч студентів-спортсменів у складі збірних команд 115 закладів вищої освіти України змагалися у різних видах спорту за звання призерів і переможців.

Вітаємо наших студентів-спортсменів та їх тренерів з гучними перемогами та бажаємо їм успіхів на міжнародних спортивних змаганнях!