Дата публікації:
22 жовтня 2019
Кількість переглядів:
1189
Поділитися:

У жовтні два стартап-проєкти СумДУ були представлені в фіналі VIII Фестивалю інноваційних проєктів "Sikorsky Challenge 2019". Проєкт «Ewood» (керівник – фахівець Центру комп’ютерних технологій Петро Леонтьєв) став переможцем Фестивалю в номінації «Краща бізнес-модель». Команда «Ewood» розробила роботизовані конструктори (3D-пазли). Ще один проєкт від СумДУ - «EnergyCrate», створений під керівництвом завідувача кафедри технічної теплофізики Сергія Ванєєва, увійшов до каталогу кращих проєктів 2019 року. Ідея цього стартапу - створення турбогенератора для перетворення енергії стиснутих газів на електроенергію. Розробка дозволяє розв’язати проблеми утилізації надлишкового газу газорозподільних та компресорних станцій, а також надає їм автономні джерела живлення для автоматики і систем захисту.

Цього року на "Sikorsky Challenge" було подано 178 проєктів з усіх регіонів України, Бельгії, Ізраїлю та Азербайджану. Членом міжнародного журі фестивалю став начальник Центру комп’ютерних технологій СумДУ Андрій Півень, який також є координатором стартап-школи «Sikorsky Challenge» в м.Суми. За результатами перемовин з інвесторами було підписано договори про співпрацю з компанією «Leonique London Limited» та Фондом науково-технічного розвитку ім. В.С.Михалевича, які готові надавати підтримку сумським розробникам.

Нагадаємо, що у 2018 році на Фестивалі «Sikorsky Challenge» також успішно виступали представники СумДУ.  Проєкт «Nanoink 2D&3D» було визнано переможцем у номінації «Краща ідея». Він створений на базі наукової роботи кафедри електроніки та комп’ютерних наук СумДУ під керівництвом професора, доктора фізико-математичних наук Анатолія Опанасюка.

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Контакти для екстреного зв'язку
Інша контактна інформація
Доступ до публічної інформації

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 306
Тел. : +38 0542 687835
e-mail: info@inform.sumdu.edu.ua

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 0542 687899
e-mail: info@media.sumdu.edu.ua