Дата публікації:
02 квітня 2020
Кількість переглядів:
4887
Поділитися:

Стандарт надання медикаментозної допомоги, передбачений для лікування пацієнтів з середнім та тяжким перебігом захворювання на COVID-19, створили фахівці кафедри інфекційних хвороб з епідеміологією і кафедри педіатрії медичного інституту СумДУ. Протокол затверджено управлінням охорони здоров’я Сумської облдержадміністрації.

Розробили алгоритм дій при лікуванні COVID-19 доктор медичних наук, професор Микола Чемич, кандидат медичних наук Оксана Чемич, кандидат медичних наук, доцент Тетяна Бинда. Також серед укладачів протоколу –  голова групи експертів з інфекційних хвороб управління охорони здоров’я Сумської облдержадміністрації Ірина Троцька та міський дитячий інфекціоніст Марина Корнієнко.

Рецензентом виступила Лариса Мороз, доктор медичних наук, професор, завідувачка кафедри інфекційних хвороб з епідеміологією ВНМУ імені М. І. Пирогова.

«Стандарт надання медикаментозної допомоги хворим на COVID-19, розроблений нами, покладений в основу локальних протоколів у Тернополі, Одесі та на Волині» - повідомив завідувач кафедри інфекційних хвороб з епідеміологією СумДУ Микола Чемич.

Професор роз’яснив, що протокол застосування лікарських засобів у пацієнтів з COVID-19 створено на основі рекомендацій ВООЗ та CDC, вивчено і враховано досвід роботи інших країн і алгоритми лікування у реперних точках світу, зокрема у Китаї, Ізраїлі, Ірані, Італії, Палестині тощо.

«У терапії використовуються групи противірусних, антибактеріальних, імуносупресивних, жарознижувальних лікувальних засобів тощо. Ефективність цих препаратів була продемонстрована у ряді тяжких випадків, тому вчасне їх призначення збільшує ймовірність видужання» - зазначив Микола Чемич.

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Контакти для екстреного зв'язку
Інша контактна інформація
Доступ до публічної інформації

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 306
Тел. : +38 0542 687835
e-mail: info@inform.sumdu.edu.ua

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 0542 687899
e-mail: info@media.sumdu.edu.ua