Дата публікації:
15 травня 2020
Кількість переглядів:
3462
Поділитися:

16 травня наукова громадськість України відзначає професійне свято – День науки. Сумський державний університет традиційно зустрічає свято суттєвими успіхами в науковій діяльності.

Зокрема, 2020 року 58 проєктів науковців СумДУ отримали державне фінансування у сумі 23,6 млн. грн, що є найбільшим показником за роки існування університету та сьомим показником серед усіх закладів вищої освіти України. Колективами молодих вчених на сьогодні виконується 24 держбюджетних науково-дослідних роботи, що є першим показником серед українських університетів. 

Протягом 2019 року опубліковано 350 статей у виданнях, що індексуються базою даних Scopus та 250 – Web of Science. Університет зберігає першість серед ЗВО України за кількістю штатних наукових і науково-педагогічних працівників, що мають 5 і більше публікацій у виданнях Scopus та Web of Science Core Collection. На сьогодні їх 290 осіб.

На 18% зріс  індекс Гірша університету згідно бази даних Scopus та на 15% – згідно Web of Science. За цим показником СумДУ входить до ТОП-10 університетів України. У 2019 році університет отримав відзнаку від компанії «Clarivate Analytics», яка є власником Бази даних  Web of Science, в номінації «Лідер впливу наукових публікацій: усі галузі».

За участі студентів у 2019 році було опубліковано 325 наукових статей. За підсумками ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт студенти СумДУ отримали 105 призових місць, що вкотре забезпечило перший показник серед ЗВО України.

За минулий рік виконано понад 1 тис. наукових договорів на замовлення підприємств, установ та організацій. Також в університеті виконувалось 152 міжнародних договори на розробку і виготовлення науково-технічної продукції та проведення досліджень, 8 загальноуніверситетських міжнародних наукових грантів, зокрема, у рамках програми Європейського союзу Horizon 2020 та 6 грантів Президента України для підтримки досліджень молодих вчених. До цієї роботи було залучено майже 700 працівників, у тому числі понад 200 студентів.

Вагомим аргументом наукової привабливості університету є показник обсягу прийому до аспірантури. Торік ряди здобувачів освіти у СумДУ поповнили 420 аспірантів. Також на 12 докторів та 38 кандидатів наук збагатіла наукова еліта закладу.

З нагоди свята, відповідно до наказу ректора, відзначено кращих наукових і науково-педагогічних працівників, співробітників структурних підрозділів, які забезпечують наукову діяльність та підготовку наукових кадрів. Культурно-мистецький центр СумДУ привітав нагороджених та усіх працівників і студентів вишу концертною програмою, підготовленою у відеоформаті.

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Контакти для екстреного зв'язку
Інша контактна інформація
Доступ до публічної інформації

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 312
Тел. : +38 0542 687835
e-mail: [email protected]

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 0542 687899
e-mail: [email protected]