Дата публікації:
17 червня 2020
Кількість переглядів:
1862
Поділитися:

16 червня відбувся онлайн круглий стіл на тему “Десятиріччя участі українських університетів в рейтингу QS: проблеми і перспективи”. У заході взяли участь представники компанії QS Quacquarelli Symonds (Великобританія), Міністерства освіти і науки України та шістьох українських університетів, які цього року увійшли до топ-1000 рейтингу QS. Сумський державний університет представляв ректор Анатолій Васильєв.

 Міністерство освіти і науки України відзначило важливість представлення в рейтингу українських університетів, адже QS має перевірену часом методику та репутацію, а отже, є гарним орієнтиром для держави для незалежного оцінювання закладів вищої освіти.

 Представники компанії QS відзначили важливість наукометричних показників в методиці рейтингу, а також оцінок академічних експертів та роботодавців, які компанія отримує в результаті щорічного масштабного соціологічного дослідження.

 Як позитивний приклад позиціювання досягнень української вищої освіти на міжнародній арені, було відзначено участь СумДУ у виставці Reimagine Education 2019 у Лондоні. Зоя Зайцева, керівник з міжнародних партнерств компанії QS: “Стенд Сумського державного університету з віртуальною реальністю був один з найпопулярніших на лондонському заході. Відвідувачі були у великому захваті і вони це відмічали у своїх відгуках”.

 Ректор СумДУ Анатолій Васильєв поділився досвідом організації участі університету в міжнародних рейтингах, зокрема і QS: “Мету входження до рейтингу було поставлено саме 10 років тому. Проаналізувавши усі відомі рейтинги ми створили у себе реєстр основних показників, які визначають рівень університету світового класу. Під цю систему показників ми розробили систему стимулювання, різнопланову, багаторівневу, достатньо деталізовану і з відповідними бонусами, створили свій внутрішній рейтинг, який працює на ці ж показники, створили високотехнологічний центр бенчмаркінгу. Такими підходами загорівся й весь колектив університету. ”

 Нагадаємо, СумДУ вперше увійшов до рейтингу QS у 2014 році та вже сьомий рік поспіль визначається як університет з високою дослідницькою продуктивністю (high research intensity). Університет став першим в Україні, хто пройшов незалежний аудит QS Stars 2013 року, здобувши найвищі оцінки (5 зірок) за рядом номінацій. З 2017 року СумДУ входить до рейтингу топ-150 «молодих» університетів світу, що «стрімко зростають».

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Контакти для екстреного зв'язку
Інша контактна інформація
Доступ до публічної інформації

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 306
Тел. : +38 0542 687835
e-mail: info@inform.sumdu.edu.ua

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 0542 687899
e-mail: info@media.sumdu.edu.ua