Дата публікації:
19 лютого 2021
Кількість переглядів:
1778
Поділитися:

17 лютого в Українському кризовому медіа-центрі відбувся брифінг «Стійкість і безпека: чому Україна може навчитися в НАТО?». Співорганізатором заходу виступив Центр досліджень регіональної безпеки і кафедра психології, політології та соціокультурних технологій Сумського державного університету.

У дискусії взяли участь представники українського Уряду, іноземні дипломати, народні депутати України та експерти у галузі національної стійкості.

Микола Назаров, кандидат політичних наук, керівник Центру досліджень регіональної безпеки, підкреслив, що влада має робити наголос на регіональному аспекті національної безпеки. Держава і керівники держави самі по собі не можуть побудувати успішну державу й успішно захищатися від агресії. Можливий результат лише в співпраці держави й інститутів громадянського суспільства.

Директор Центру інформації та документації НАТО в Україні Вінета Кляйне подякувала Сумському державному університеті і, зокрема, Центру досліджень регіональної безпеки за організацію заходу та відзначила, що стійкість — це здатність суспільства чинити опір і швидко поновлюватися після складної ситуації або кризи. Також вона ознайомила присутніх із актуальними спільними міжнародними програмами, які проводять на підтримку національної безпеки і оборони задля підвищення стійкості держави.

«Стійка Україна здійснює різні види діяльності вже 5 років, ми працюємо над створенням стандартів виміру національної стійкості для її посилення», - зазначив директор програми «Стійка Україна», виконавчий директор Міжнародного центру оборони та безпеки (ICDS) Дмитро Теперік. Дискусію продовжила Мар’яна Безугла, народний депутат України. Вона наголосила, що національна стійкість тісно пов’язана із роботою спецслужб. «Одним з найосновніших пріоритетів для посилення стійкості України було прийняття Закону України «Про розвідку», - підкреслила народний депутат.

Посол Естонії в Україні Каімо Кууск порадив українській владі вчасно і максимально широко інформувати міжнародних партнерів про кроки України для захисту національної безпеки. «Естонія привітала крок України із накладання санкцій на олігарха і закриття певних телеканалів, тому що ми підтримуємо Україну в її намаганні захистити себе... Ми підтримуємо все, що ви робите згідно з вашим законодавством, можливо, ми тільки порадили б вчасно поширювати інформацію про це через максимальну кількість каналів - через державні канали інформації і навіть через розвідку», - сказав Кууск.

Представник Урядового офісу Олексій Генчев згадав про проведення спільних навчань з НАТО. «Цього року у співробітництві з НАТО ми плануємо провести  в Одесі спільні навчання “Непорушна стійкість 2021”, з протидії гібридним загрозам критичній інфраструктурі у Чорноморському регіоні . Ці навчання  допоможуть розбудувати міжвідомчу взаємодію, а також комунікацію між державними установами та громадянами», - зазначив пан Олексій.

Після закінчення брифінгу відбулося спілкування Миколи Назарова з журналістом «Громадського радіо» Андрієм Куликовим щодо специфіки роботи Центру на базі СумДУ та наукові напрямки роботи. Запис розмови можна послухати за посиланням.

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Контакти для екстреного зв'язку
Інша контактна інформація
Доступ до публічної інформації

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 312
Тел. : +38 0542 687835
e-mail: info@inform.sumdu.edu.ua

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 0542 687899
e-mail: info@media.sumdu.edu.ua