У третю суботу травня в Україні відзначається День науки. Традиційно, у Сумському державному університеті з нагоди свята організовуються урочистості, на яких вшановуються переможці у різних номінаціях, що пов’язані із науковою діяльністю. Цього року святковий захід відбувся напередодні, в онлайн-форматі.
Наукову спільноту СумДУ привітав ректор Василь Карпуша. Він відзначив наукові здобутки університетської науки, високий кадровий потенціал, подякував науковим і науково-педагогічним працівникам за вагомий внесок у розвиток іміджу університету.
«Сумський державний університет знають далеко за межами нашої держави, насамперед, завдяки великим успіхам в наукових дослідженнях, в зростанні обсягів наукових робіт, численним перемогам в наукових грантових проєктах, в публікаційній активності», - зазначив ректор.
Серед знакових досягнень – успішне проходження Державної атестації в частині провадження наукової діяльності, за результатами якої СумДУ увійшов до найвищої кваліфікаційної групи «А» за чотирма науковими напрямами і є лідером серед закладів вищої освіти України.
За кількістю проєктів-переможців конкурсів Національного фонду досліджень України у 2020 році СумДУ посідає третю позицію серед наукових установ і організацій України, а також має найвищий показник серед вітчизняних ЗВО за кількістю призових місць у конкурсах студентських наукових робіт.
З нагоди Дня науки було відзначено вчених та структурні підрозділи за найвищі показники у науковій діяльності.
Номінація «Комерціалізація результатів досліджень і розробок» (за найбільші сумарні обсяги профінансованих господарчих договорів):
кафедра прикладної гідроаеромехініки;
науково-дослідний інститут мінеральних добрив і пігментів та виконуючий обов’язки директора Вакал Сергій Васильович;
кафедра екології та природоохоронних технологій;
Папченко Андрій Анатолійович – провідний науковий співробітник кафедри прикладної гідроаеромеханіки;
Лазненко Дмитро Олексійович – доцент кафедри екології та природоохоронних технологій, керівник Центру прикладних екологічних досліджень.
Номінація «Комерціалізація результатів досліджень і розробок» (за найбільші сумарні обсяги профінансованих господарчих договорів із іноземними замовниками):
кафедра прикладної математики та моделювання складних систем і завідувач кафедри Коплик Ігор Володимирович;
кафедра комп’ютерних наук;
кафедра наноелектроніки та модифікації поверхні і завідувач кафедри Погребняк Олександр Дмитрович;
кафедра онкології та радіології і завідувач кафедри Винниченко Ігор Олександрович;
Лещенко Сергій Петрович – провідний науковий співробітник науково-дослідної частини;
Марченко Станіслав Вікторович – доцент кафедри прикладного матеріалознавства та технології конструкційних матеріалів.
Номінація «Найвищі обсяги фінансування держбюджетних Науково-дослідних робіт»:
кафедра наноелектроніки та модифікації поверхні;
Центр колективного користування науковим обладнанням Медичного інституту «Центр біомедичних досліджень»;
кафедра електроніки, загальної та прикладної фізики.
Номінація «Міжнародна наукова грантова діяльність»:
Погорєлов Максим Володимирович – головний науковий співробітник Центру біомедичних досліджень;
Кубатко Олександр Васильович – доцент кафедри економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування;
Мельник Леонід Григорович – професор кафедри економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування.
Номінація «Найвищі обсяги виконання державних грантів»:
кафедра наноелектроніки та модифікації поверхні;
Центр колективного користування науковим обладнанням Медичного інституту Центр біомедичних досліджень;
кафедра маркетингу;
кафедра електроніки та комп’ютерної техніки.
Номінація «Лідер публікаційної активності»:
кафедра маркетингу;
кафедра історії;
кафедра психології, політології та соціокультурних технологій;
кафедра комп’ютерної механіки імені В. Марцинковського;
кафедра наноелектроніки та модифікації поверхні;
Центр колективного користування науковим обладнанням Медичного інституту Центр біомедичних досліджень.
Номінація «Публікація у виданнях, які входять до рейтингу Nature Index»:
автор статті Линдін Микола Сергійович – доцент кафедри патологічної анатомії
Номінація «Підготовка наукових кадрів»:
Ільченко Олександр Васильович – доцент кафедри кримінально-правових дисциплін та судочинства;
Лєонов Сергій Вячеславович – перший проректор, професор кафедри економічної кібернетики;
Погребняк Олександр Дмитрович – завідувач кафедри наноелектроніки та модифікації поверхні;
Сікора Віталій Зіновійович – професор кафедри морфології;
Склабінський Всеволод Іванович – завідувач кафедри хімічної інженерії;
Ткаченко Олена Григорівна – завідувач кафедри журналістики та філології.
Номінація «Студентська наукова діяльність»:
Мурач Дмитро Васильович – навчально-науковий інститут права;
Скрипка Євген Олександрович – навчально-науковий інститут бізнесу, економіки та менеджменту;
Ніконов Микола Сергійович – факультет електроніки та інформаційних технологій;
Рава Валерія Миколаївна – факультет іноземної філології та соціальних комунікацій;
Куст Владислава Володимирівна – медичний інститут;
Балинський Марк Вікторович – факультет технічних систем та енергоефективних технологій.
Вітаємо науковців та структурні підрозділи за плідну і наполегливу роботу, зичимо нових вагомих здобутків в науковій царині!