Дата публікації:
19 травня 2021
Кількість переглядів:
7315
Поділитися:

Триває плідна співпраця представників Сумського державного університету із провідним вченим у галузі матеріалознавства та нанотехнологій, доктором технічних наук, професором, директором Інституту наноматеріалів Університету Дрекселя (м. Філадельфія, США) Юрієм Гогоці.

Науковець є автором майже 900 публікацій, які індексуються наукометричними базами даних Scopus та Web of Science. h-index Юрія Гогоці за даними бази Scopus складає 153, а кількість цитувань – майже 116 тисяч. (Для порівняння, h-index СумДУ складає 50, кількість цитувань – 24 тисячі, h-index КНУ ім. Тараса Шевченка – 101, кількість цитувань – 134 тисячі).

Юрій Гогоці виступив у якості наукового консультанта докторської дисертації доцента кафедри наноелектроніки та модифікації поверхні СумДУ Вадима Борисюка.

Дисертація на тему «Механічні властивості та фазові переходи в Tin+1Cn максенах і металевих наноматеріалах під дією зовнішнього впливу деформації та температури» присвячена становленню закономірностей структурних змін та фазових перетворень у двовимірних карбідах титану й металевих наночастинках під різним типом зовнішньої дії, а також зв’язку цих перетворень із фізичними властивостями досліджуваних зразків.

Юрій Гогоці високо оцінив науковий внесок Вадима Борисюка у дослідження наноматеріалів. У відгуку до дисертації науковий консультант відзначив, що детальне вивчення максенів наразі є надзвичайно актуальним та підкреслив, що Вадим Борисюк був першим у світі, хто описав руйнування максенів.

Наукова співпраця Вадима Борисюка з Юрієм Гогоці розпочалася в 2013 році зі стажування науковця СумДУ в Інституті наноматеріалів. Під керівництвом Юрія Гогоці Вадим Борисюк працював над вивченням властивостей нових наноматеріалів – максенів, які нещодавно були винайдені в цій науковій установі. Результатами такої співпраці стали кілька спільних наукових публікацій, а також підготовка і захист вченим СумДУ докторської дисертації, науковим консультантом якої став професор Гогоці як один з першовідкривачів цих матеріалів.

«Наукова співпраця з паном Юрієм стала для мене надзвичайно корисним професійним досвідом, який відкрив нові перспективи для подальших досліджень в галузі наноматеріалів, що також проводяться на базі СумДУ, і роблять вагомий внесок у розвиток цього науковому напряму, – розповів Вадим Борисюк. – Участь у зустрічах та семінарах наукової групи і наукова робота зі студентами й аспірантами під час стажування також дали мені змогу набути унікальний досвід з організації дослідницької та викладацької діяльності».

Юрій Гогоці є Почесним доктором СумДУ. 27 травня в нашому університеті відбудеться його лекція «Від відкриття нових (нано)матеріалів до передових технологій або пригоди українця в Америці». Це унікальну нагода долучитись до науки світового рівня, поринути в світ наноматеріалів та прослідкувати науковий шлях нашого співвітчизника.

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Контакти для екстреного зв'язку
Інша контактна інформація
Доступ до публічної інформації

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 312
Тел. : +38 0542 687835
e-mail: info@inform.sumdu.edu.ua

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 0542 687899
e-mail: info@media.sumdu.edu.ua