03 червня 2021
2138

29-30 травня в Івано-Франківську пройшли змагання з легкої атлетики в залік XVI Літньої Універсіади України, в яких взяли участь більше 300 спортсменів з 41 закладу вищої освіти.

Традиційно переможно виступили легкоатлети Сумського державного університету. У їх доробку 16 особистих медалей (7 золотих, 3 срібних та 6 бронзових) та перемога в усіх 4-х командних естафетах.

Едуард Забуженко та Аліна Ткач тріумфували у спортивній ходьбі на 10 000 м. серед чоловіків та жінок відповідно. Олександр Погорілко був першим на дистанціях 200 м. і 400 м. Дистанцію 100 м. з бар’єрами найшвидше подолала Анастасія Осокіна. Артур Бортніков святкував перемогу у стрибках з жердиною, а Богдан Єгоров – у стрибках в довжину.

Срібні медалі здобули Євген Швець на дистанції 400 м. з бар’єрами, Софія Криловецька у спортивній ходьбі на 10 000 м. та Валентина Авраменко у метанні диску.

Ярослав Демченко став третім у бігу на 200 м. Так само бронзові медалі вибороли Єгор Шелест та Балим Юлія у спортивній ходьбі на 10 000 м. Дарина Маслюк фінішувала третьою на дистанції 100 м. Ще дві бронзи на рахунку Ганни Нелепи у стрибках у висоту та метанні списа.

Студенти університету перемогли в усіх командних забігах: Ярослав Демченко, Андрій Нечипоренко, Олександр Погорілко, Євген Швець (чоловіча естафета 4х400 м); Аліна Богданова, Валентина Демченко, Євгенія Мучарова, Анна Цибульник (жіноча естафета 4х400 м); Андрій Волинець, Артем Данильченко, Владислав Наталуха, Олексій Сергієнко (чоловіча естафета 4х100 м); Валентина Авраменко, Дарина Маслюк, Ганна Нелепа, Анна Цибульник (жіноча естафета 4х100 м).

За підсумками змагань легкоатлети Сумського державного університету набрали майже 1000 очок, що є одним із найкращих результатів серед усіх закладів вищої освіти України.