Дата публікації:
05 травня 2022
Кількість переглядів:
491
Поділитися:

3 травня на базі Сумського державного університету розпочався фестиваль шкільних медіа та юних журналістів області «Медіасвіт веде у всесвіт».

Його проводить кафедра журналістики та філології СумДУ, у партнерстві з Департаментом освіти і науки Сумської облдержадміністрації, ГО «Сумський прес-клуб» та Сумською обласною організацією Національної спілки журналістів України.

Мета фестивалю – підвищення рівня медіаграмотності учнівської молоді, активізація шкільних видань, надання школярам початкових навичок із журналістики.

У такому форматі захід відбувається вперше. До цього кілька років проводився конкурс шкільних видань – газет, радіопрограм, вебсайтів. Восени 2021 року організатори вирішили творчий проєкт модернізувати. Ідеї виросли до фестивалю шкільних медіа та юних журналістів Сумщини, заявок на участь у якому надійшло кілька десятків.

Утім, війна внесла свої корективи і не всі ідеї вдалося втілити в реальність. «Планували конкурс шкільних медіа та юних авторів, онлайн-навчання із журналістики, медіаграмотності, консультування з мовної підготовки до ЗНО. Планували спільний із усіма учасниками випуск засобу масової інформації», - зазначив завідувач кафедри журналістики та філології факультету іноземної філології та соціальних комунікацій Володимир САДІВНИЧИЙ. Разом з тим, у межах фестивалю вже проведено онлайн-уроки з медіаграмотності для школярів, їхніх батьків та вчителів шкіл, плануються нові цікаві заходи.

Творчий проєкт орієнтується не лише на журналістів, але й на всіх, хто хоче опанувати навички медіаграмотності, адже вміння комунікувати потрібне не лише медійникам. «Правильно писати та спілкуватися у сучасному світі, на жаль, уміють не всі. Фестиваль покликаний набути і цих вмінь. Наші учні зможуть отримати так званий «запас відкритості», вміння аналізувати новини та спілкуватися. Згадую, як деякі сором’язливі діти, які не мали ораторських здібностей, вчилися разом із нами і ставали іншими. Тобто це не просто журналістика, це шанс для людини реалізувати свої можливості», - наголосила доцентка кафедри журналістики та філології, заслужена журналістка України, медіаекспертка інституту демократії ім. Пилипа Орлика, голова журі фестивалю Алла ФЕДОРИНА.

Цього року в рамках фестивалю школярі створюють творчі проєкти на тему «Все буде Україна». Роботи приймаються до 20 травня.

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Контакти для екстреного зв'язку
Інша контактна інформація
Доступ до публічної інформації

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 312
Тел. : +38 0542 687835
e-mail: [email protected]

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 0542 687899
e-mail: [email protected]