Дата публікації:
03 серпня 2022
Кількість переглядів:
2453
Поділитися:

3 серпня в Сумському державному університеті відбулися урочистості з нагоди досягнень спортсменів на VI Європейських університетських іграх (м. Лодзь, Польща).

За загальною кількість медалей, здобутих на цих змаганнях, Україна посіла 3-є місце, а СумДУ став лідером серед українських університетів-учасників і увійшов до ТОП-12 європейських університетів за кількістю завойованих медалей, їх у спортсменів СумДУ – 8 (2 золоті, 2 срібні, 4 бронзових).

Привітати студентів-спортсменів із високими результатами зібралися представники адміністрації університету, тренери, а також почесні гості: народний депутат України, заступник голови Наглядової ради СумДУ, президент Сумської обласної федерації волейболу Ігор МОЛОТОК, директор Департаменту освіти і науки Сумської ОВА Вікторія ГРОБОВА, директор Сумської обласної філії Комітету фізичного виховання і спорту Міністерства освіти і науки України Владислав МАСЛОВ. Онлайн до заходу долучилися президент Спортивної студентської спілки України, ректор Київського національного університету фізичного виховання і спорту Євген ІМАС та Голова Комітету фізичного виховання і спорту Міністерства освіти і науки України Вадим СТЕЦЕНКО.

Учасниками ігор стали понад 400 університетів. Українську збірну представила команда з 230 студентів із 41 ЗВО. За результатами змагань українська студентська збірна виборола 62 медалі: 19 золотих, 25 срібних і 18 бронзових. Україна посіла 2 місце за загальною кількістю медалей і 3 – за кількістю золотих.

За збірні команди СумДУ змагалися 38 спортсменів. Особливо вдалими були виступи наших дзюдоїстів, саме їх перемоги принесли нашій команді першість з-поміж ЗВО України.

За крок до нагород (4 місце) зупинилися збірні СумДУ з волейболу, пляжного гандболу, жіноча команда з пляжного волейболу. Для цих команд змагання на європейській спортивній арені були дебютними.

«Для нас велика честь та відповідальність представляти рідний університет та Україну на престижних європейських змаганнях. Ми дуже хотіли підняти прапор перемоги над європейською спортивною ареною, щоб усі учасники змагань і вся європейська спільнота побачили, що ми сильна і непереможна нація, що ми згуртована спортивна команда одного з найкращих університетів України. І завдяки нашим тренерам і наставникам у нас це вийшло. Кубок Перемоги в Сумському державному університеті!», – так оцінили свій виступ студенти-переможці.

Складнощів у підготовці ігрових команд додало припинення календарних ігор Чемпіонатів України у зв’язку з пандемією, а в цьому році – через військовий стан. Тож, команди готувалися до європейських ігор за повної відсутності змагальної практики. Але вмотивованість спортсменів на перемогу, їх патріотизм і досвідченість тренерів дала можливість вийти без поразок ігровим командам у фінал.

«Такий результат говорить про волю наших студентів-спортсменів до перемоги, адже певний час, у зв’язку з воєнним станом, вони не мали можливості тренуватися. Здобутий кубок має подвійну вагу, і хоч на вигляд він легкий, але його наповнення дуже важливе», – підсумував ректор СумДУ Василь КАРПУША.

Вітаємо наших спортсменів і тренерів з успішним представленням університету на VI Європейських іграх, бажаємо їм вдалих стартів і перемог на всіх спортивних аренах!

Сумський державний університет,
вул. Харківська, 116,
м. Суми, Україна, 40007

Контакти для екстреного зв'язку
Інша контактна інформація
Доступ до публічної інформації

Сумський державний університет
вул. Харківська, 116,
Корпус Г, кімната 312
Тел. : +38 0542 687835
e-mail: [email protected]

Сумський державний університет
вул. Харківська, 116,
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 0542 687899
e-mail: [email protected]