Дата публікації:
11 серпня 2022
Кількість переглядів:
1524
Поділитися:

Ректор Сумського державного університету Василь КАРПУША взяв участь в онлайн-дискусії «Університети на лінії вогню», організованій у рамках дослідження Школи політичної аналітики НаУКМА «Університети в облозі: виклики для української системи вищої освіти після повномасштабного вторгнення Росії в Україну».

Учасниками дискусії також стали наукова директорка Школи політичної аналітики НаУКМА Анна ОСИПЧУК, директор Школи політичної аналітики НаУКМА Максим ЯКОВЛЄВ, проректор з науково-педагогічної роботи Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна Анатолій БАБІЧЕВ і перший проректор Чорноморського національного університету імені Петра Могили Юрій КОТЛЯР.

Під час дискусії учасники обговорили низку актуальних питань: у якому стані зараз університетська інфраструктура та найголовніше – академічні спільноти; як університети організовують свою діяльність в складних безпекових умовах та які ключові виклики перед ними стоять; як відбувається цьогорічна вступна кампанія та які очікування від нового навчального року; як державні органи допомагають системі вищої освіти долати виклики воєнного часу.

Загалом керівники університетів налаштовані доволі оптимістично, і хоч наразі заклади вищої освіти зіштовхнулися зі значними викликами, університетська спільнота з різних міст активно працює над тим, щоб не тільки зберегти, але й знайти можливості для розвитку української освіти.

«Успішний університет – не тільки студенти! Це навчально-науково-виробничий комплекс. Майбутнє університетів за науковим зростанням. Хочеться вірити в те, що після війни українські університети будуть сучасними, інноваційними, з потужною науковою складовою та великою кількістю українських студентів», – зазначив Василь КАРПУША під час свого виступу.

«Для мене місто Суми колись стало дуже великим відкриттям, адже зі столиці часом недооцінюєш таланти, наукові потужності й можливості за її межами. Зараз ми розуміємо, що після реформи ті університети, які мають потугу і вкладають у себе, не просто виживуть, а можуть стати ще більш потужними регіональними центрами», – підкреслив директор Школи політичної аналітики НаУКМА Максим ЯКОВЛЄВ.

Переглянути дискусію можна за посиланням: https://www.facebook.com/sumdu.ua/videos/446377323881123

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Контакти для екстреного зв'язку
Інша контактна інформація
Доступ до публічної інформації

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 312
Тел. : +38 0542 687835
e-mail: [email protected]

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 0542 687899
e-mail: [email protected]