×

Повідомлення

PLG_SUMDU_FIELDS_GALLERY_IMAGE_ERROR
Дата публікації:
09 листопада 2022
Кількість переглядів:
700
Аудіоверсія:
Поділитися:

9 листопада ректор Сумського державного університету Василь КАРПУША та голова вченої ради Анатолій ВАСИЛЬЄВ провели пресконференцію «СумДУ – на передовій освітнього фронту: у топ-500 кращих університетів світу та лідер серед закладів вищої освіти України».

У жовтні 2022 року одна з найавторитетніших рейтингових агенцій в сфері вищої освіти Times Higher Education (THE) оприлюднила рейтинг найуспішніших університетів світу. СумДУ посідає в ньому перше місце серед ЗВО України та вперше увійшов до рейтингової групи 401-500 кращих університетів світу.

«За даними вебометричного рейтингу, в світі понад 30 тис. університетів. Таким чином, СумДУ входить до 1,5-2% кращих університетів світу», - зауважив Василь КАРПУША.

Представники менеджменту СумДУ акцентували увагу на тому, як рейтинги відображаються на життєдіяльності університету й наскільки це важливо для українського ЗВО.

«У червні Україна набула статусу кандидата у члени Європейського Союзу, що крім політичної, економічної, інших складових співпраці, передбачає і взаємодію у науково-освітній сфері.  Оцінюють успішність розвитку закладів вищої освіти, відповідно до світових стандартів якості, саме міжнародні рейтингові агенції. Входження нашого університету в топ міжнародних рейтингів свідчить, що ми рухаємось  у правильному напрямку і діяльність колективу високо оцінена», –  зазначив Василь КАРПУША.

«Світ дуже конкурентний, і перемагає сильніший за якістю. Націленість на рейтинги допомагає нам бачити свої сильні й слабкі сторони, для того, щоб рухатися далі. Увесь колектив СумДУ націлений на розвиток – навіть під час воєнних дій в Сумах весь наш колектив напружено працював», – наголосив Анатолій ВАСИЛЬЄВ.

Журналістів цікавила історія потрапляння СумДУ до престижних міжнародних рейтингів, методика розрахунку рейтингових показників – що саме впливає на позиції в рейтингах. Як  зазначили спікери, наш ЗВО отримав високі оцінки за показниками академічної та дослідницької репутації, кількості та цитованості наукових публікацій в БД Scopus, інтернаціоналізації освітньої діяльності. Вони навели приклади міжнародної   співпраці СумДУ, зокрема, у частині виконання грантових та госпдоговірних проєктів. Також звернули увагу на те, що перебування університету у топ-500 кращих у світі, є підставою для автоматичного визнання диплому у багатьох провідних країнах.

Медійники зазначили, що існує думка, наче найбільш успішні ВНЗ мають бути розташовані у столиці. На що ректор СумДУ навів кілька прикладів найпрестижніших університетів світу, які розміщуються в невеликих містах, зокрема йшлося про Гарвардський та Оксфордський університети. То, чому б в Україні не створити такий же потужний університетський центр у Сумах?

Говорили також про діяльність СумДУ в умовах воєнного стану, цьогорічну вступну кампанію, яка неочікувано стала доволі успішною – наш ЗВО обрали на 34% відсотки абітурієнтів-випускників шкіл, ніж торік.

«Наразі університет не просто працює, а намагається працювати ще більше й ефективніше. Ми дійсно тримаємо освітній фронт, розуміємо, що на фронті потрібно працювати ще більше, і це – наш внесок у загальну перемогу», – підкреслив Василь КАРПУША.

Підтвердженням того, що цьогорічні абітурієнти свідомо обрали СумДУ стала й присутність на заході студентів-першокурсників, які попри війну прагнуть не лише отримати якісну освіту, але й долучитися до активного студентського життя вдома – в Україні.  

 

 

 

 

 

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Контакти для екстреного зв'язку
Інша контактна інформація
Доступ до публічної інформації

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 312
Тел. : +38 0542 687835
e-mail: [email protected]

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 0542 687899
e-mail: [email protected]