×

Повідомлення

PLG_SUMDU_FIELDS_GALLERY_IMAGE_ERROR
Дата публікації:
28 листопада 2022
Кількість переглядів:
245
Аудіоверсія:
Поділитися:

20-24 листопада керівник Центру досліджень регіональної безпеки СумДУ, старший викладач кафедри психології, політології та соціокультурних технологій Микола НАЗАРОВ взяв участь у серії семінарів з тематики стійкості, які відбулися у Таллінні. 

Цього року центральною темою семінару стала війна в Україні, питання інформаційної безпеки та когнітивної стійкості. Особлива увага була приділена питанням дезінформації, використання теорії змов як фактору дезінформації та використання громадських і релігійних організацій для просування ворожих наративів.

Під час семінару Микола НАЗАРОВ зробив доповідь на тему «Стійкість під час війни: на прикладі Сумської області». У доповіді науковець поєднав теоретичне розуміння національної та соціальної стійкості з конкретними проявами стійкості на прикладі Сумської громади. «Дезінформація та використання теорії змов є вкрай поширеним інструментом впливу, який РФ використовує проти України та союзників. Відповідно, розуміти і виявляти ворожу дезінформацію, шукати креативні підходи до її нейтралізації – спільне завдання влади, науковців і громадянського суспільства», – зауважив Микола НАЗАРОВ.

Міжнародні семінари зі стійкості були започатковані Міжнародним центром оборони та безпеки (ICDS, Естонія) з 2016 року. Мета – створити мережу експертів зі стійкості з України та країн НАТО для обміну досвідом і реалізації спільних ініціатив. Сумський державний університет має успішний досвід співпраці з ICDS, зокрема, можна виділити спільно проведений у 2021 році на базі Конгрес-центру СумДУ міжнародний семінар зі стійкості за програмою NATO Science for Peace and Security.

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Контакти для екстреного зв'язку
Інша контактна інформація
Доступ до публічної інформації

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 312
Тел. : +38 0542 687835
e-mail: [email protected]

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 0542 687899
e-mail: [email protected]