Дата публікації:
02 лютого 2024
Кількість переглядів:
423
Поділитися:

Технічну допомогу кафедрі кібербезпеки Сумського державного університету у межах проєкту «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України» надало Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

Отримане обладнання посприяє відбудові та модернізації освітньої ІТ-інфраструктури. Воно включає 10 персональних комп’ютерів, 3 ноутбуки, 2 потужних сервери, мережеве, телекомунікаційне і периферійне устаткування.

«Дуже вдячні проєкту USAID за суттєву матеріальну підтримку, що дозволить ефективно продовжувати освітній процес та готувати кваліфікованих спеціалістів із кібербезпеки. Це значна інвестиція для підсилення галузі кібербезпеки на регіональному рівні», – зазначив завідувач кафедри кібербезпеки Володимир ЛЮБЧАК.

У Сумському держуніверситеті наразі навчається 90 майбутніх спеціалістів з кібербезпеки і завдяки підтримці від USAID вони отримали можливість вивчати та використовувати сучасні технології кіберзахисту, проводити наукові дослідження, готуватися до участі у студентських кіберзмаганнях. Це обладнання є також базою для розбудови навчально-наукового кіберполігону.

Загалом за проєктом USAID «Кібербезпека» передбачене надання 5 тисяч одиниць техніки та 4 тисяч ліцензій для 25 університетів. Це понад 50% усіх ЗВО України, де проводиться навчання за спеціальністю «Кібербезпека та захист інформації». Більшість закладів, які отримали техніку, постраждали від обстрілів та бомбардувань Росії або втратили приміщення для навчання, тож нове комп’ютерне обладнання допоможе їм відновити освітній процес.

Для довідки: Проєкт USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України» працює над зменшенням та потенційним усуненням вразливостей кібербезпеки в секторах критичної інфраструктури України, а також над розвитком нових кадрів у кібербезпеці, розбудовою потенціалу талантів, та над посиленням спроможності України у підготовці до кібератак.

Сумський державний університет,
вул. Харківська, 116,
м. Суми, Україна, 40007

Контакти для екстреного зв'язку
Інша контактна інформація
Доступ до публічної інформації

Сумський державний університет
вул. Харківська, 116,
Корпус Г, кімната 312
Тел. : +38 0542 687835
e-mail: [email protected]

Сумський державний університет
вул. Харківська, 116,
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 0542 687899
e-mail: [email protected]