Дата публікації:
03 липня 2024
Кількість переглядів:
521
Поділитися:

Нещодавно студентське самоврядування Сумського державного університету оголосило результати виборів на керівні посади в інститутах і факультетах. Новообрані члени студентського деканату та директорату розповіли про мотивацію, якою керувалися, претендуючи на лідерство, а також поділилися планами роботи.

Студентський директор ННІ права, студент третього курсу спеціальності «Право» Артем КРИСЬКО:

«Чому я вирішив балотуватись на посаду в студентському самоврядуванні? Ну, перш за все, хочу сказати, що це не перший мій досвід в студентському самоврядуванні. Я два роки поспіль був в складі команди студентського директорату ННІП. Мушу сказати, що студентське самоврядування – це дуже гарна можливість отримати новий досвід. Я зі своєю командою хочемо допомагати студентам в профорієнтаційній роботі та адаптуватись до навчання, реалізовувати певні заходи та активності, щоб їх позанавчальне життя було яскравішим. Мені це допомагає подорослішати, отримати перший досвід в керівництві й долучитись до великої родини Сумського державного університету.

Щодо планів, то я думаю, що ми продовжимо реалізовувати все те, чим ми займалися за попередньої каденції. Тобто традиційні заходи: Посвята в студенти, також впевнений, що ми знову будемо проводити «Золотий інтеграл» для першокурсників. Вже допомагаємо студентам в профорієнтаційній роботі, активно розвиваємо наші інформаційні канали та сторінки.

Хочемо більше зосередитись, на волонтерському напрямку: влаштовувати благодійні збори та різноманітні просвітницькі заходи. Це актуально і це потрібно».

Студентський директор НН МІ, другокурсник спеціальності «Медицина» Владислав ЦЕРКОВНИЙ:

«Я з самого початку навчання хотів допомогти нашому Інституту розвиватись, саме тому я вирішив стати студентським директором.

В мої плани входить:

- розвиток наукового сектору;

- налагодження комунікації між студентами та викладачами;

- розвиток спортивного руху в нашому інституті;

- збагачення студентського дозвілля;

- налагодження більш активного інформування студентів про всі події які відбудуться чи відбулися в інституті».

Студентський директор ННІ БіЕМ, студент четвертого курсу спеціальності «Менеджмент» Ростислав МАРУТІН:

«На посаді студентського директора вже другий рік поспіль. Вирішив піти на цю посаду знову, адже подобається вдосконалювати інститут БіЕМ та розвивати залученість студентів під час онлайн-навчання.

В основних планах розробити арт-простір «Ocean» для студентів та викладачів, де вони зможуть проводити вільний час чи навіть лекції. А також ще багато проєктів, з якими можна більше детально ознайомитися в передвиборчій програмі».

Студентська деканка факультету ІФСК, студентка третього курсу спеціальності «Філологія» Анжеліка КАЛЬЧЕНКО:

«Рішення балотуватися на посаду студентського декана свого факультету я плекала в собі ще з початку минулої каденції. Поштовхом до цього стали першокурсники, які прийшли до нас того року, саме вони слугували натхненням для моїх нових ідей. З їх вступом моє студентське життя заграло новими барвами: від наукових робіт до шалених вечірок, за що я невимовно вдячна їм.

До того ж, я почала простежувати деякі проблеми, які, як на мене, в змозі виправити самоврядування або, принаймні, звернути увагу на ці питання, аби в подальшому знайти рішення для них і, водночас, віднайти баланс у спілкуванні між студентами та працівниками університету. Останнє відіграє дуже важливу роль, оскільки, на мою думку, тільки одностайно ми зможемо зробити усі сфери студентського життя: від навчання до відпочинку дійсно яскравими та пам'ятними.

Отже, під час цієї каденції у нас є чимало планів на покращення різних напрямків. Наприклад, у спортивно-масовій діяльності ми хотіли б відійти від класичних видів спорту, а спробувати якісь актуальні, веселі формати. А для навчально-наукового напрямку мріємо влаштувати так зване «наукове менторство», яке об'єднає і викладачів, і студентів різних курсів у написанні різноманітних наукових робіт.

Але, не забуваємо в який час ми живемо, тож благодійність – наше все! Плануємо чимало благодійних заходів, кошти з яких підуть на наше військо.

Щодо кооперацій, в планах, окрім поліпшення нашого зв'язку з викладачами та іншими працівниками університету, маємо надію на встановлення співпраці з міським притулком, куди плануємо навідуватися кожні два тижні та з національно-патріотичною скаутською організацією «Пласт», аби підняти патріотичний дух наших студентів та навчити необхідним навичкам.

У сфері національно-патріотичного розвитку також плануємо запуск щомісячного книжкового клубу, де будуть обговорювати твори сучасних українських авторів для популяризації як читання, так і різнобарвної української літератури. Поки це лише в планах, проте книжковий клуб думаємо відкрити книжкою «Майже хороші хлопці» авторки з Шостки, Дар'ї Чайки. Саме цю книжку обрали на честь Місяця гордості та для відкриття «Року сталості», а саме впровадження 10 цілей ООН, оскільки це все входить до цінностей моєї команди і нам важливо показувати та окреслювати свою позицію стосовно різних соціальних питань.

Отже, планів чимало, але ми всі маємо надію, що за допомогою нашої ідейності та ініціативності ми подолаємо всі перешкоди і врешті втілимо всі ці плани в реальність».

Студентська деканка факультету ЕлІТ, другокурсниця спеціальності «Ком'ютерні науки» Юлія ЗЮЗЬКО:

«Рішення балотуватися прийшло якось само по собі, коли ми разом з друзями, а зараз вже з моєю командою, ставили «Золотий інтеграл» в цьому році для першачків. Гарно організована та структурована робота принесла свої плоди, а саме гарний виступ та незабутні емоції. Після цього ми допомагали колишній команді деканату, учасником якої я також була. Таким чином команда була повністю зібрана і готова ще до старту виборчих процесів. Якби не підтримка команди, я б, напевне, і не наважилася на цей крок.

Плануємо підтримувати як традиційні заходи, так і створювати нові. Скажімо, ми вже встигли відродити давній захід «Втеча з ЕТ-408», протягом якого організували піший похід на Баси. Цього року хочемо більше зосередити увагу на навчально-науковій роботі. Також в планах провести захід за підтримки адміністративного деканату щодо міжнародних мобільностей та майбутнього працевлаштування для наших студентів. Сподіваємось, все вдасться і ми проведемо незабутній і продуктивний рік».

Студентська деканка факультету ТеСЕТ, другокурсниця Анастасія БУДНИК:

«Уперше уявила себе у ролі студентського декана під час навчання на першому курсі. Участь в «Золотому інтегралі 2023», активна робота в студентському деканаті, посада голови виборчої комісії СумДУ, а, згодом, і проректора з культурно-масової діяльності, дало старт в студентське самоврядування.

Ці думки переросли у велике бажання розвивати ОСС та підвищити активність студентів саме на ТеСЕТі. Проблема «просівшої» аудиторії наразі досить прозора і її треба вирішувати негайно.

Тож для мене посада декана – це можливість проявити себе разом з моєю командо в спільному бажанні обʼєднати якомога більше студентів і дати їм змогу безпосередньо поринути у процес створення активностей на ТеСЕТі. Я вірю, що мій факультет має великий потенціал, і разом зі своєю командою я готова докласти всіх зусиль, щоб цей потенціал розкрився».

Новообрані члени студентського самоврядування велими серйозно і відповідально поставилися до питань вдосконалення навчання та дозвілля молоді в університеті. Бажаємо командам наснаги та успіхів у реалізації ідей та планів!

 

Сумський державний університет,
вул. Харківська, 116,
м. Суми, Україна, 40007

Контакти для екстреного зв'язку
Інша контактна інформація
Доступ до публічної інформації

Сумський державний університет
вул. Харківська, 116,
Корпус Г, кімната 312
Тел. : +38 0542 687835
e-mail: [email protected]

Сумський державний університет
вул. Харківська, 116,
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 0542 687899
e-mail: [email protected]