Першим питанням у новому навчальному році вчена рада 12 вересня розглянула «Інформаційно-бібліотечне забезпечення наукової діяльності університету та підготовки науково-педагогічних кадрів. Заходи щодо підвищення ефективності».
Бібліотека СумДУ, як зазначила її директор Ольга КРИЦЬКА, забезпечує доступ до 36 авторитетних наукометричних інформаційних ресурсів, баз даних та програмних сервісів, а також до колекцій понад 500 бібліотек світу, що створює широкі можливості для підтримки науковців на всіх етапах дослідницької діяльності.
Як було відзначено на засіданні, бібліотека виконує значний обсяг робіт зі створення високоякісного інформаційного середовища, розбудови клієнтоорієнтованої системи послуг, сервісів для підтримки навчальної та дослідницької діяльності академічної спільноти, оптимізації видимості та доступності результатів досліджень науковців, забезпечення навчально-консультативної підтримки та інформаційно-технологічного супроводу наукової діяльності.
Сумський державний університет входить до трійки лідерів серед українських закладів вищої освіти за показником використання баз даних Scopus та Web of Science. Разом з тим, ректор СумДУ Василь КАРПУША акцентував увагу наукових та науково-педагогічних працівників на важливості активізації роботи з авторитетними наукометричними платформами, оскільки це є потенціалом для подальшого підвищення позицій університету у світовому академічному просторі.
З другого питання порядку денного засідання вченої ради щодо стану забезпечення належного рівня охорони праці, безпечності проведення навчального процесу та позанавчальної діяльності виступив начальник відділу охорони праці Олег КОМІСАР. Він зазначив, що в університеті створений й успішно функціонує цілісний безпековий комплекс, орієнтований на збереження життя і здоров’я працівників університету та здобувачів освіти.
У подальших планах, що були озвучені в ході обговорення – розширення мережі захисних споруд університету. Проєкт будівництва нового укриття розрахований на 500 навчальних місць. Таким чином йдеться про створення повноцінного підземного навчального кампусу. Проте для облаштування такого безпечного освітнього простору необхідно залучити 4,5 млн євро.
Вчена рада також заслухала інформацію начальника відділу бенчмаркінгу та статистики Дениса СМОЛЕННІКОВА щодо звіту Сумського державного університету зі сталого розвитку за 2023 рік.
СумДУ вже має 4-річний досвід упровадження принципів сталого розвитку у власну модель функціонування. І цей процес, на думку голови вченої ради Анатолія ВАСИЛЬЄВА, є незворотнім, як для світової спільноти загалом, так і зокрема для університетів, як агентів прогресивних змін.
На засіданні було затверджено низку документів загальноуніверситетської нормативної бази.. А також вчена рада серед інших питань ухвалила рішення про створення на базі СумДУ Аналітичного центру дослідження фейків та пропаганди у російській науці та про створення в НДІ МІНДІП СумДУ дослідного виробництва добрив.