Дата публікації:
20 квітня 2011
Кількість переглядів:
412
Поділитися:

19 квітня Сумський державний університет провів перший Міжнародний форум волонтерів на тему: «Досвід волонтерської роботи вищих навчальних закладів у сфері реалізації соціальних проектів».

Загострення соціальних проблем та відсутність досконалої системи послуг вразливим верствам населення значно підвищує роль волонтерів у сучасному житті. Сьогодні вони не лише добровільні помічники, які розуміють, відчувають біль та труднощі інших людей. Це школа життя, росту і саморозвитку, яка допомагає виховувати, формувати гуманну, високодуховну, культурну та ціннісно-зорієнтовану особистість. Відтак, волонтерський рух серед молоді набуває масового характеру, особливо у стінах вищих навчальних закладів.

Перший Міжнародний форум волонтерів об’єднав волонтерів із п’яти провідних вищих навчальних закладів Сумщини. На зустріч була запрошена й делегація волонтерів Південно-Західного державного університету (місто Курськ, Російська Федерація).

Учасників форуму привітали високошановні гості. За словами ректора СумДУ Анатолія Васильєва, університет прагне розвинути у студента не лише якості професіонала, а й справжньої людини: «З кожним роком волонтерський рух нашого уніеврситетунабирає все більше обертів. Сьогодні ми допомагаємо кожному, хто потребує уваги та захисту».Грамоту управління освіти і науки Сумської облдержадміністрації за вагомий внесок у вирішенні питань соціального спрямування та дієву волонтерську роботу вручив перший заступник начальника управління освіти і науки СОДА Ігор Козолуп. Щира вдячність усім волонтерам прозвучала й з вуст директора Лебединської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату Анатолія Удода. «Волонтерський рух – це рух молодих та енергійних людей, які творять наше майбутнє», – підкреслила проректор з науково-педагогічної роботи Олена Король, яка опікується волонтерським рухом СумДУ.

Ключовою й актуальною темою форуму стали питання допомоги інвалідам, підтримка дитячих будинків та інтернатів, турбота про ветеранів Великої Вітчизняної війни та ветеранів праці. Студенти вирішили активно співпрацювати у напрямку залучення молоді до свідомої волонтерської діяльності та розширити географію виїздів волонтерів до дитячих будинків та інтернатів. У ході жвавої дискусії учасники заходу обмінялися досвідом і напрацьованими знаннями, поділилися існуючими проблемами, розглянули ідеї спільних акцій та проектів, які реалізовуватимуться найближчим часом. За результатами форуму прийнята резолюція. Її дотримуватимуться волонтери у своїй подальшій діяльності. Крім того, гостям форуму презентували бібліотеку СумДУ та провели екскурсію анатомічним музеєм Медичного інституту.

Учасники форуму висловили сподівання: подібні заходи стануть поштовхом до народження цікавих волонтерських проектів та подальшого розвитку волонтерського руху.

 

Ліна П’ятниця

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 306
Тел. : +38 (0542) 68-78-35
e-mail: info@inform.sumdu.edu.ua

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 (0542) 687-899
e-mail: info@media.sumdu.edu.ua