Дата публікації:
01 березня 2013
Кількість переглядів:
1206
Поділитися:

25-27 лютого під час міжнародної виставки «Сучасна освіта в Україні-2013» представники Центру вебометрії та веб-маркетингу Сумського державного університету презентували перший в Україні вебометричний рейтинг українських навчальних закладів  «SWR» (Sumy Web Rank) та його результати.

Рейтинг «SWR», проведений працівниками WEB-центру СумДУ на замовлення Інтернет Асоціації України (ІнАУ), охоплює ранжування вебометричної інформації про школи, позашкільні навчальні заклади та навчальні заклади І-ІІ рівнів акредитації за такими характеристиками: масштабність, авторитетність та популярність у веб-просторі. Загалом ці характеристики охоплюють більше десяти веб-індикаторів.

За словами керівника WEB-центру СумДУ Дмитра Фільченка, існуючі світові рейтинги стали дієвим механізмом у стимулюванні українських університетів до якісної презентації свого «обличчя» в Інтернет-просторі. «Не лише ВНЗ потребують докорінного перегляду політики свого веб-представлення. Школам, позашкільним закладам, технікумам, коледжам також необхідно звернути увагу на удосконалення та реорганізацію своїх веб-ресурсів. Проте існуючі світові вебометричні рейтинги не враховують особливостей національного веб-простору. Ми спробували виправити ці недоліки та створили перший в Україні національний вебометричний рейтинг «SWR» », ­– зауважив керівник WEB-центру СумДУ.

Виконавчий директор ІнАУ Володимир Куковський зауважив: «Проект «SWR» – приклад сучасних тенденцій розвитку Інтернету. На мою думку, у майбутньому можна очікувати цікавих результатів вебометричних рейтингів сайтів не тільки навчальних закладів, але й інших інституцій».

За результатами вебометричного рейтингу «SWR» серед шкіл перше місце посіла перша міська гімназія м. Черкаси (fcg.ck.ua), серед позашкільних навчальних закладів – Славутицький міський методичний центр (slavmmc.at.ua), серед навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації – Харківський торговельно-економічний коледж Київського національного торговельно-економічного університету (htek.com.ua).

Із повною версією результатів та методикою рейтингу можна ознайомитися на Першому українському рейтинговому порталі http://ranking.sumdu.edu.ua.

Нагадаємо,  у світі існує декілька вебометричних рейтингів навчальних закладів: Webometrics, 4ICU, EduRoute, список яких поповнила і розробка WEB-центру СумДУ – Sumy Web Rank. 

Відділ інформаційно-рекламної діяльності

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Контакти для екстреного зв'язку
Інша контактна інформація
Доступ до публічної інформації

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 312
Тел. : +38 0542 687835
e-mail: [email protected]

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 0542 687899
e-mail: [email protected]