Оновлений веб-сайт СумДУ працює у бета-режимі, стара версія: https://old.sumdu.edu.ua
Дата публікації:
03 грудня 2013
Кількість переглядів:
39
Поділитися:

25-28 листопада на кафедрі прикладної гідроаеромеханіки  Сумського державного університету пройшли науково-технічне стажування 7 фахівців теплової електростанції Насірія (м. Басра, Ірак) в рамках міжнародного наукового співробітництва.

Співробітники СумДУ ознайомили іноземних гостей із сучасними підходами до енергозбереження, а саме розповіли про утилізацію тепла на теплових станціях, системи теплопостачання, баланс енергії в лопатевому насосі, роботу насоса на мережу, методи випробування насосів, кавітацію в насосах, охорону праці та екологічну безпеку при експлуатації насосного обладнання, матеріали деталей проточних частин лопатевих насосів.

За результатами стажування фахівці з Іраку отримали сертифікати про підвищення кваліфікації з питань сучасних підходів в теплоенергетиці та гідравлічному обладнанні ТЕС. Під час перебування в СумДУ вони ознайомилися з матеріально-технічною базою університету, оглянули лабораторію кафедри прикладної гідроаеромеханіки, бібліотечно-інформаційний центр та новий навчально-науковий корпус.

Стажування пройшло під керівництвом декана факультету технічних систем та енергоефективних технологій, доцента Олександра Гусака тавикладача кафедри прикладної гідроаеромеханіки, доцента Олександра Котенка. За їх словами, планується і подальша співпраця Сумського державного університету з представниками Іраку.

Нагадаємо, окрім навчального процесу кафедра прикладної гідроаеромеханікипроводить науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи. Її наукова спеціалізація – дослідження і розробка насосів для енергетики, нафтогазового комплексу та інших галузей промисловості. Останні десять років паралельно з насособудуванням ведуться роботи зі створення вітроенергетичних установок, а також в області енергозбереження.

На кафедрі створені принципово нові гідроприводні турбонасосні агрегати з автономною системою живлення в свердловинному виконанні та для протипожежної техніки. Кафедра послідовно займається питаннями блочно-модульного конструювання лопатевих насосів, у тому числі створюються нові види робочих органів - шнекові, великорозмірні, плаваючі, відцентрові та інші. Паралельно з насосним обладнанням створені високоефективні експериментальні зразки ортогональних вітродвигунів малих потужностей для малих швидкостей вітру. Для рекуперації енергії стиснутого газу в системах газорозподілу природного газу створені принципово нові струминно-реактивні та вихрові пневмотурбіни.

Відділ інформаційно-рекламної діяльності

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 306
Тел. : +38 (0542) 68-78-35
e-mail: info@inform.sumdu.edu.ua

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 (0542) 687-899
e-mail: info@media.sumdu.edu.ua