Дата публікації:
24 жовтня 2014
Кількість переглядів:
1317
Поділитися:

Унікальні можливості пам’яті продемонстрував випускник СумДУ Артем Гарин. Він запам’ятав 5000 знаків після коми числа Пі. Рекорд зафіксували експерти Національного реєстру рекордів України 24 жовтня у СумДУ.

Артем Гарин може вільно називати цифри числа Пі у прямому і зворотному порядку. Експерти підтвердили: «Рекорд чистий, вимоги до невикористання технічних пристроїв дотримані».

«Приємно, що нещодавні випускники Сумського державного університету розвивають інтелект і демонструють виняткові здібності», – зазначив ректор СумДУ Анатолій Васильєв. Він додав, що найближчим часом у СумДУ планується відкриття «Школи пам’яті», в якій під керівництвом Артема будуть займатися школярі та студенти.

Як зазначила керівник Національного реєстру рекордів України Лана Вєтрова, запам’ятовування числа Пі – Гінесівський рекорд. Його вважають стандартом, адже неможливо вирахувати послідовність у незв’язаній за змістом інформації.

За її словами, на номінацію «Рекорд пам’яті» надходила ще одна заявка, але вона – на значно меншу кількість знаків (500 знаків після коми числа Пі).

 «Підготовка була довгою, але приносила задоволення. Тренування пам’яті – моя улюблена справа. Упродовж останнього тижня тренувався в СумДУ по кілька годин на день», – розповів випускник факультету технічних систем та енергоефективних технологій СумДУ Артем Гарин. Він висловив вдячність Сумському державному університету за підтримку у встановленні рекорду. Артем анонсував, що через кілька місяців планує встановити новий рекорд – на запам’ятовування 10000 знаків.

«Здібності відкрив на другому курсі завдяки екзамену з фізики. Я переконаний: якою б феноменальною не була пам’ять, вона потребує постійних, систематичних тренувань. Секрет мого успіху – в упевненості, що запам’ятовувати – це легко. Спершу потрібно сформувати намір і поставити перед собою мету», – додав рекордсмен.

Відділ інформаційно-рекламної діяльності

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Контакти для екстреного зв'язку
Інша контактна інформація
Доступ до публічної інформації

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 312
Тел. : +38 0542 687835
e-mail: [email protected]

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 0542 687899
e-mail: [email protected]